Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Objawienia Pańskiego
1. Dzisiaj o g. 12.00 na Placu Farnym w Rzeszowie rozpocznie się Orszak Trzech Króli. Będzie to radosne, wspólne przeżywanie tajemnicy Narodzenia Syna Bożego poprzez kolędowanie i udział w jasełkach ulicznych. Zachęcamy do udziału w tym korowodzie.
 
2. Dzisiaj też, o g. 15.00 w katedrze świętować będziemy jubileusz 25-lecia sakry biskupiejks. bp. Edwarda Białogłowskiego. Czcigodnego jubilata polecamy Waszym modlitwom.
 
3. W zeszły czwartek rozpoczęliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”. W dni robocze wizyta zaczyna się o 16.00, a w soboty o 14.00. Bardzo prosimy, aby w kolędzie brali udział wszyscy domownicy, a mieszkanie było przygotowane w odpowiedni sposób (krzyż, świece, woda święcona i kropidło). Wodę święconą można zabierać z pojemnika wystawionego przy zakrystii. Ofiary składane przy okazji wizyty księdza będą przeznaczone na przygotowania do głównych obchodów Roku Jubileuszowego w naszym Sanktuarium.
 
4. Podajemy porządek kolędyna najbliższy tydzień:
-  poniedziałek (7 stycznia): ul. Szwoleżerów i Podchorążych;
-  wtorek (8 stycznia): ul. Marszałkowska 15 i Różana;
-  środa (9 stycznia): ul. Konopnickiej (numery 6-7-8 oraz 10, 12 i 14), ul. Grunwaldzka;
-  czwartek (10 stycznia): ul. Grottgera, Jabłońskiego, Kręta, Sokoła i Syrokomli;
-  piątek (11 stycznia):ul. Asnyka, Bernardyńska, ks. Jałowego;
-  sobota (12stycznia): kolęda uzupełniająca dla tych, którzy nie mogli przyjąć księdza w wyznaczonym czasie (prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej).
Harmonogram kolędy dostępny jest też na stronie www.bernardyni.rzeszow.pl w zakładce „Kolęda 2013”. Porządek kolędy na kolejny tydzień podamy w przyszłą niedzielę.
 
5. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i środę od 16.00 do 18.00, a w piątek od 14.00 do 15.00.
 
6. Dyżury w konfesjonalew najbliższym tygodniu odbywać się będą od 10.30 do 12.00 oraz od 15.00 do 16.30.
 
7. W najbliższy wtorek ok. g. 19.00 rozpocznie się kurs przedmałżeński w auli bł. Jana Pawła II. Poprowadzi go o. Marian Wachowicz, wikariusz parafii. Kolejne spotkania w ramach kursu odbywać się będą we czwartki.

8. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętej o g. 12.00 śpiewać będzie Strzyżowski Chór Kameralny. Po Mszy zapraszamy na koncert „Kolęd i pastorałek” w wykonaniu chóru pod batutą Grzegorza Oliwy. Przy organach zasiądzie Tomasz Zając.

9. Informujemy, że kolejna katecheza audiowizualna, pt. „Zobaczyłem twarz diabła” odbędzie się 15 stycznia. Gościem spotkania będzie egzorcysta – ks. Marian Matusik.
 
10. Przypominamy, że w Roku Wiary w naszym kościele można codziennie dostąpić łaski odpustu zupełnego. Warunki odpustu zostały wyszczególnione na plakacie w przedsionku kościoła.
 
11. W kiosku klasztornym polecamy kalendarze ze zdjęciami z naszego Sanktuarium. Są one dostępne w promocyjnej cenie. Zachęcamy też do nabywania pracy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli” z rzeszowskim dodatkiem diecezjalnym.
 
12. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nieszpory o 18.00
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.