Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)
1. Dzisiaj w Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada rocznica konsekracji Księdza Biskupa Kazimierza Górnego i Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Polecamy ich pasterską posługę waszej modlitwie. Msza św. w katedrze o 17.
 
 2. Po raz kolejny w Uroczystość Objawienia Pańskiego odbywa się Orszak Trzech Króli. W Rzeszowie rozpoczyna się on przy hali sportowej na Podpromiu. Orszak wyruszy o godz. 12.00 po modlitwie Anioł Pański, i przejdzie  ulicami miasta do Rynku, gdzie nastąpi złożenie darów w Szopce. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w Orszak Trzech Króli, jest to okazja, by oddać hołd Jezusowi Chrystusowi narodzonemu w Betlejem, a zarazem publicznie wyrazić swoje przekonania religijne.
 
3. Pierwsze spotkanie dla uczestników Kursu Przedmałżeńskiego odbędzie się jutro - 7 stycznia - po Mszy św. wieczornej (ok. 19.00) w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym (wejście od strony ogrodów). Zapisy na pierwszym spotkaniu. Kurs poprowadzi o.Marian Wachowicz, wikary parafii.
 
4. W najbliższą niedzielę Franciszkańska Młodzież Oazowa zaprasza na koncert kolęd po Mszy św. dla dzieci z godz.. 10.30.
O. Rafał (kustosz) i Pan Michał (organista) zapraszają na wieczór
kolędowy w Bazylice o godzinie 17.30.
 
5. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci, do oglądania ruchomej szopki w naszej Bazylice i adoracji Dzieciątka Jezus, codziennie od godz. 10 do 18.

6. Taca z najbliższej niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie Kościoła i klasztoru. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

7. Informujemy, że odwiedziny duszpasterskie (czyli tzw. "Kolęda"), w naszej parafii rozpocznie się jutro.Porządek Kolędy jest następujący: -w czwartek 7 stycznia ul. Marszałkowska – wszystkie numery
- w piątek 8 stycznia ul. Podchorążych, ul. Szwoleżerów i ul. Różana
-w sobotę 9 stycznia ul. M.Konopnickiej – wszystkie numery
- w poniedziałek 11 stycznia ul. H.Sienkiewicza numery 1 i 2 oraz ul. Sobieskiego i Sokoła.
- we wtorek 12 stycznia ul. H. Sienkiewicza pozostałe numery: 3, 5, 7, 9, 11 oraz ul. Asnyka, Bernardyńska i Grottgera
- w środę13 stycznia ul. Grunwaldzka i ul. Jabłońskiego, Kręta i Syrokomli.
- w czwartek14 stycznia ul. Ks. Jałowego i Kochanowskiego.
 
8. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w dni robocze o godz. 16, w sobotę o 14. Wraz z kapłanem przychodzą ministranci, którzy wcześniej informują o przybyciu duszpasterza. Ofiary złożone z racji Kolędy przeznaczone będą na rozliczenie za I etap renowacji Wielkiego Ołtarza, ministranci będą zbierać wolne datki na swoje wakacyjne rekolekcje.
 Bardzo prosimy o należyte przygotowanie się do wizyty duszpasterskiej: nakryty obrusem stół a na nim krzyż, dwie świece i woda święcona. Dzieci i młodzież szkolna przygotowane zeszyty z religii i indeksy do bierzmowania. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy domownicy byli w mieszkaniu.
Kolęda uzupełniająca w rodzinach, które były przeszkodzone, odbędzie się w sobotę 16 stycznia od godz.14, po uprzednim zgłoszeniu w zakrystii.
 
9. W okresie „Kolędy” po południu spowiadać będziemy w godz. od 15.00 do 16.30. 
 
 10. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można zakupić prasę katolicką, książki o tematyce religijnej, kalendarze na rok 2016 oraz dewocjonalia.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.