Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)
  1. Dzisiaj w  Uroczystość Objawienia Pańskiego, przypada rocznica konsekracji Księdza Biskupa Kazimierza Górnego i Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji.  Msza św. w Katedrze w intencji Księży Biskupów, o godz. 17.00.
  2. Po raz kolejny w naszym mieśie Uroczystość Objawienia Pańskiego,  odbywa się Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy z parkingu przy hali sportowej na Podpromiu o godz. 12.00, po modlitwie Anioł Pański, i przejdzie  ulicami miasta do Rynku, gdzie nastąpi złożenie darów w Szopce. Zachęcamy do włączenia się w Orszak Trzech Króli. Równocześnie przypominamy że udział w Orszaku nie zastępuje uczestnictwa w Mszy św., w której dzisiaj każdy katolik ma obowiązek uczestniczyć.
  3. Studium Muzyki Liturgicznej zaprasza na II Rzeszowski Festiwal Kolęd i Pastorałek, który odbedzie się 10 stycznia (w sobotę) w Centrum Religijno-Kulturowym od 8.30. W Festiwalu wezmą udział chóry i zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, oraz orkiestry z różnych stron Polski, ale też z zagranicy. Zapraszamy na Mszę św. o 18.30, którą uświetnią chóry i zespoły biorące udział w Festiwalu, oraz na rozdanie dyplomów i Koncert Galowy, który odbędzie się w Bazylice po Mszy św.
  4. Odwiedziny duszpasterskie (czyli tzw. "Kolęda"), w naszej parafii rozpocznie się w dniu 7 stycznia wg następującego porządku:      
- w środę 7 stycznia ul. M. Konopnickiej nr 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8,10,12                         
- w czwartek 8 stycznia ul. Podchorążych i ul. Szwoleżerów
- w piątek 9 stycznia ul. M.Konopnickiej nr 14 i ul. H.Sienkiewicza numery: 1, 2, 7, 9
- w sobotę 10 stycznia ul. H.Sienkiewicza 3 i 5, ul. J. Kochanowskiego 31, ul. Marszałkowska numery: 12, 14, 16.
Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w dni robocze o godz. 16, w sobotę o 14. Wraz z kapłanem przychodzą ministranci, którzy wcześniej informują o przybyciu duszpasterza. Ofiary złożone z racji Kolędy przeznaczone będą na wykonanie gablot i stanowisk rowerowych przy Bazylice, ministranci zbierają wolne datki na swoje wakacyjne rekolekcje.
Bardzo prosimy o należyte przygotowanie do wizyty duszpasterskiej: nakryty obrusem stół a na nim krzyż, dwie świece i woda święcona. Dzieci i młodzież szkolna przygotowane zeszyty z religii i indeksy do bierzmowania. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy domownicy byli w mieszkaniu. Plan Kolędy zamieszczony jest również w gablocie i na stronie internetowej klasztoru: www.bernardyni.rzeszow.pl Dalszy plan podamy w njbliższą Niedzielę. Kolęda uzupełniająca w rodzinach, które były przeszkodzone odbędzie się 17 stycznia w sobotę, po uprzednim zgłoszeniu w zakrystii.

5. W przyszłą Niedzielę Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny Okres Narodzenia Pańskiego, ale starym zwyczajem do dnia 2 lutego trwa czas kolędowania, czynna jest również Szopka Bożonarodzeniowa. O. Rafał wraz z Panem Michałem zapraszają na wspólne kolędowanie w Bazylice o godz. 17.30

6.Taca z przyszłej Niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie Kościoła i klasztoru. Serdecznie dziękujemy za wszelkie duchowe i materialne wsparcie.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.