Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Odpustowa M.B. Rzeszowskiej
1. Dobiega końca doroczny Odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej, pod hasłem: „Maryja Matka Miłosierdzia”. Jeszcze dziś zapraszamy na Centralną Uroczystość:   Sumę Odpustową, która w Ogrodach Bernardyńskich zostanie odprawiona o godz. 18.00. Przewodniczył jej będzie nowy metropolita przemyski Ks. Abp Adam Szal. Po Mszy św. będzie miał miejsce piękny koncert pieśni religijnych i patriotycznych w wykonaniu zespołu Soul z Sanoka. Uroczystości zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

2. Drodzy pielgrzymi, czciciele Matki Bożej Rzeszowskiej, przy okazji odpustu pragniemy wyrazić Wam nasze podziękowanie za obecność i ofiary, oraz zapewnić o naszej modlitwie w waszych intencjach. To dzięki Wam nasze Sanktuarium rozwija się, Bazylika pięknieje i zachowuje się dla przyszłych pokoleń. Polska potrzebuje modlitwy, potrzebuje jej Kościół i potrzebuje nasz zakon. Przyjdźmy, aby modlić się również o nowe powołania. Niech dobry Bóg hojnie Wam błogosławi i niech strzeże Was Pani Rzeszowska, nasza Matka i Patronka.

3. Serdecznie zapraszamy do naszego klasztornego sklepiku gdzie można zakupić prasę katolicką i Pismo św., dewocjonalia oraz pocztówki i obrazki z modlitwą do Matki Bożej Rzeszowskiej, a także trójwymiarowe obrazki św. Antoniego z naszej Bazyliki.

4. Od najbliższego czwartku wznawiamy po wakacjach odmawianie w Bazylice wraz z ludem Nieszporów podczas wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 
5. W najbliższą Niedzielę 18 września odbędzie się ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech.
 
6. Kończy się akcja zbierania podpisów pod apelem Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia do polskich parlamentarzystów o zapewnienie prawa do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa.
Termin składania podpisów upływa 15 września zachęcamy do włączenia się w tę akcję składając podpis na stronie internetowej: www.kochamykazdedziecko.pl
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.