Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła
1.  W 2008 roku nasza klasztorna świątynia otrzymała tytuł Bazyliki, z tej racji dzisiaj w rocznicę poświęcenia własnej świątyni, w naszym Sanktuarium M.B. Rzeszowskiej można pod zwykłymi warunkami zyskać odpust zupełny.

2. Dobiega końca miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to maryjne nabożeństwo i prosimy, abyście nadal nie wypuszczali różańca ze swych rąk. Św. Franciszek mawiał: „piekło drży, gdy odmawiamy Zdrowaś Maryjo”.

3. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych, w naszej Bazylice porządek Mszy Świętych. jak w niedzielę. Na rzeszowskich cmentarzach Msza Święta w tym dniu sprawowana będzie o godz. 14. Jedynie na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej, Msza św. i procesja za zmarłych odbędzie się w piątek 2 listopada o godz. 17. Przypominamy, że w dniu 1 listopada mamy obowiązek uczestniczenia w Mszy Świętej.

4. W naszej świątyni nabożeństwo za zmarłych połączone z procesją do pięciu ołtarzy będzie miało miejsce 1 i 2 listopada o godz. 17.45.

5. W piątek 2 XI wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych czyli Dzień Zaduszny. W Bazylice porządek Mszy Świętych jak w dni świąteczne czyli o 6, 7.30, 9, 10.30, 16.30 i 18.30. W sobotę 3 listopada przypada liturgiczne wspomnienie wszystkich zmarłych zakonu franciszkańskiego.

6. Wierni w dniach od 1 do 8 listopada mogą pod zwykłymi warunkami zyskać dla zmarłych odpust zupełny, który może być ofiarowany za jednego zmarłego lub za dusze w czyśćcu cierpiące. Trzeba w stanie łaski uświęcającej przyjąć komunię św., nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.

7. W zakrystii można składać wypominki za zmarłych, których będziemy polecać Bogu przez cały miesiąc w wieczornym nabożeństwie o 17.30 i ofiarowanej za nich Mszy Świętej o godz. 18.30. Pod chórem są gotowe do wypełnienia wypominkowe druczki, można je zabrać, czytelnie wpisać imię i nazwisko zmarłego, a potem przynieść do zakrystii. Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji, przeznaczone są na renowację kościoła i klasztoru.

8. W przyszłą niedzielę 4 listopada na Mszy Świętej o godz. 18.30 wystąpi nasz Chór Parafialny.  Po Mszy Świętej będzie miał miejsce krótki koncert  zatytułowany Dla Niepodległej z udziałem czterech Chórów.  Serdecznie zapraszamy.

8. W tym tygodniu przypadają dni wewnętrznej odnowy religijnej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w naszej parafii będą miały miejsce  w najbliższą sobotę – 3  listopada.

9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszych progach O. Romualda z Ukrainy, naszego współbrata w zakonie, który wygłosi kazania, a po Mszach Świętych będzie do puszki zbierał wolne datki, na potrzeby wspólnoty na Ukrainie.

10. Zapraszamy do naszego sklepiku, gdzie można zakupić prasę katolicką. Można też kupić ciekawą książkę: „Szlakiem Karola Wojtyły – Jana Pawła II”.

11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Tomasz Lasota, zam. przy ul. H. Sienkiewicza. Jego duszę polećmy Bogu Miłosiernemu.
Autor:Klasztor / 2018-10-28
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.