Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość św. Antoniego z Padwy
1.Dzisiaj przeżywając odpust ku czci św. Antoniego dziękujemy Bogu za dar bardzo lubianego świętego, który w naszym Sanktuarium odbiera szczególną cześć. W każdy wtorek o godzinie 9 podczas specjalnego nabożeństwa ku czci św. Antoniego, za jego przyczyną powierzamy Bogu różnorakie, często codzienne, a czasem trudne ludzkie sprawy. Gorąco zachęcamy do składania próśb do skarbony św. Antoniego. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. poświęcamy lilie św. Antoniego, które używane z wiarą mają moc uzdrawiania w chorobie. Wielką łaską dla rodziny jest błogosławieństwo dzieci, także tych najmniejszych, którym św. z Padwy uprasza u Boga opiekę i potrzebne łaski. Zapraszamy więc do licznego udziału w świętowaniu kultu św. Antoniego z Padwy. Dzisiaj u nas porządek Mszy św. niedzielny.
 
2. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.
 
3. Zapraszamy do sklepiku klasztornego, gdzie można zakupić piękny trójwymiarowy wizerunek św. Antoniego, który znajduje się w naszej Bazylice. Zapraszamy też do kawiarenki przy Ogrodach Bernardyńskich, gdzie można zaopatrzyć się w lecznicze zakonne maści, balsamy i zioła.
 
4. Przy okazji odpustu ku czci św. Antoniego dziękujemy za ofiary składane do skarbony i na tacę. Dzięki nim możemy otoczyć opieką ludzi chorych i ubogich, a także prowadzić prace konserwatorskie i budowlane w kościele i klasztorze. W intencji darczyńców modlimy się każdego dnia w naszej wspólnocie zakonnej i w każdą Niedzielę odprawiamy Mszę św.
 
5. Trwa miesiąc poświęcony czci Najśw. Serca Jezusowego, które dobroci i miłości ku nam jest pełne. Zachęcamy do licznego udziału w Nabożeństwie Czerwcowym, które każdego dnia sprawowane jest u nas o godz. 18.
Autor:Klasztor / 2018-06-13
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.