Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość św. Antoniego z Padwy
1. Dzisiaj w naszym kościele Msze święte sprawowane są wg porządku niedzielnego, a więc o 6.00; 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 15.00; 16.30 i 18.30. Z okazji uroczystości św. Antoniego w naszej Bazylice można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami.
 
2. Po każdej Mszy świętej święcimy lilie, a także udzielamy indywidualnego błogosławieństwa dzieciom.
 
3. W tym roku świętujemy Wielki Jubileusz 500-lecia naszego Sanktuarium. Główne uroczystości odbędą się w dniach od 7 do 12 września. Już dzisiaj serdecznie na nie zapraszamy.
 
4. Dziękujemy Dobrodziejom naszego kościoła i klasztoru, którzy wspierają nasze inicjatywy swoimi modlitwami i ofiarami materialnymi. Ostatnio udało się nam zapłacić ostatnią część należności za feretron koronacyjny, a w przyszłym tygodniu zostanie też wpłacona zaliczka na jubileuszową sukienkę dla Matki Bożej. Wszystkich ofiarodawców zapewniamy o modlitwie przed tronem Rzeszowskiej Pani.
 
5. Stowarzyszenie Szczęśliwy Dom zaprasza na V Rzeszowski Bieg Ojców połączony z festynem rodzinnym z okazji Dnia Ojca, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na Bulwarach nad Wisłokiem. Początek o godz. 14.00. Szczegóły na plakacie.
 
6. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można nabyć książki o tematyce religijnej oraz prasę katolicką. Polecamy najnowszy numer miesięcznika „Egzorcysta”, a także tygodnik „Niedziela” z rzeszowskim dodatkiem. Przypominamy też o możliwości zamawiania ręcznie malowanych figurek Matki Bożej Rzeszowskiej.
 
7. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nabożeństwo czerwcowe o g. 18.00.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.