Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość św. Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok)
1. Dzisiejsza Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, jest świętem nakazanym. Za publiczne wykonanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Dziś przeżywamy także 49.Światowy Dzień Modlitw o pokój.
 
2. Dziś swoje imieniny zakonne obchodzi o.Przybysław Majewski OFM. Pamiętajmy w naszej modlitwie o solenizancie a szczególnie w czasie wieczornej Mszy św..
 
3. Dziś przypada I piątek m-ca. Nabożeństwo wynagradzające przed Mszą św. wieczorną.
 
4. Wysłuchaliśmy Listu Rektora WSD oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej. Starajmy się naszymi modlitwami i ofiarami wspierać przygotowujących się do życia zakonnego i kapłańskiego zwłaszcza w naszej bernardyńskiej prowincji zakonnej.
 
5. Jutro w I sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00, po której będzie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Przed południem odwiedzimy także chorych z posługa sakramentalną.
 
6. Informujemy, że odwiedziny duszpasterskie (czyli tzw. "Kolęda"), w naszej parafii rozpocznie się w dniu 7 stycznia br., czyli po uroczystości Trzech Króli. 
- w czwartek 7 stycznia ul. Marszałkowska Nr 12, 14, 15, 16
- w piątek 8 stycznia ul. Podchorążych, ul. Szwoleżerów i Ul. Różana
- w sobotę 9 stycznia ul. M.Konopnickiej wszystkie numery.
Program Kolędy na kolejny tydzień podamy w Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli).
Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w dni robocze o godz. 16, w sobotę o 14. Wraz z kapłanem przychodzą ministranci, którzy wcześniej informują o przybyciu duszpasterza. Ofiary złożone z racji Kolędy przeznaczone będą na rozliczenie za I etap renowacji Wielkiego Ołtarza, ministranci będą zbierać wolne datki na swoje wakacyjne rekolekcje.
Bardzo prosimy o należyte przygotowanie się do wizyty duszpasterskiej: nakryty obrusem stół a na nim krzyż, dwie świece i woda święcona. Dzieci i młodzież szkolna przygotowane zeszyty z religii i indeksy do bierzmowania. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy domownicy byli w mieszkaniu.
 
7. Pierwsze spotkanie dla zainteresowanych Kursem Przedmałżeńskim odbędzie się 7 stycznia br. po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00 w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym (wejście od strony ogrodów). Zapisy na pierwszym spotkaniu. Kurs poprowadzi o. Marian Wachowicz OFM, wikary parafii.
 
8. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci, do oglądania ruchomej szopki w naszej Bazylice i adoracji Dzieciątka Jezus.
 
9. Taca z przyszłej Niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie Kościoła i klasztoru. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.
 
10. Wszystkim życzymy obfitości łask Bożych i Jego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Rzeszowskiej na każdy dzień w Nowym 2016 Roku.
Autor:AS / 2016-01-01
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.