Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok)
1.Mszą św. o północy rozpoczęliśmy Nowy 2017 Rok. Dedykujemy go św. Bożej Rodzicielce Maryi, której wstawiennictwa i opieki przyzywamy dla nas, naszych rodzin oraz naszej Ojczyzny.  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na nasze zakonne Seminarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie również studiują zakonnicy z Ukrainy.
 
2. Dzisiaj w naszej wspólnocie klasztornej imieniny obchodzi O. Przybysław Majewski, duszpasterz, katecheta i opiekun Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Solenizantowi życzymy obfitości Bożych darów i polecamy go waszym modlitwom.
 
3. Jutro w Liturgii Kościoła wspominamy św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła, we wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
 
4. W tym tygodniu przypadają dni wewnętrznej odnowy religijnej: I czwartek, I piątek i I-a sobota miesiąca w którą odwiedzimy chorych w naszej parafii.
 
5. W Uroczystość Objawienia Pańskiego,  6 stycznia odbędzie się Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy z parkingu przy Hali na Podpromiu o godz. 12.00, po modlitwie Anioł Pański, i przejdzie  ulicami miasta do Rynku. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w Orszak. Jest to również publiczne przyznanie się do wiary. W tym dniu obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. Porządek Mszy św. w naszej Bazylice jest niedzielny.
 
6. W piątek,  6 stycznia przypada też rocznica konsekracji Biskupa Kazimierza Górnego i Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji. Msza św. w Katedrze w ich intencji o godz. 17.00.
 
7. W Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia) składka w całości przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny. Jest to również Misyjny Dzień Dzieci.
 
8. W czwartek 5 stycznia z racji klasztornej kolędy Mszy św. wieczornej przewodniczył będzie Ks. Bp Ordynariusz Jan Wątroba.
 
9. W przyszłą Niedzielę 8 I w naszym Bernardyńskim Centrum odbędzie się spotaknie opłatkowe grupy św. Jana z Dukli. Rozpoczęcie Mszą św. w Oratorium o godz. 14. Natomiast po Mszy św. o 16.30 w Bazylice odbędzie się bożonarodzeniowy program słowno-muzyczny.
 
10. Wizytę duszpasterską ( tzw. kolędę) w naszej parafii, rozpoczniemy w poniedziałek 9 stycznia. Program odwiedzin duszpasterskich naszych parafian, podamy w piątek 6 stycznia.
 
11. Drodzy dobrodzieje, parafianie i sympatycy naszego klasztoru i sanktuarium, dobiegł końca rok 2016. Chcemy wam gorąco podziękować za wszelkie dobro jakiego od was doświadczyliśmy. Na rozpoczęty 2017 rok życzymy Wam, abyście doświadczali pokoju i dobra w życiu rodzinnym i osobistym. Niech nieustannie towarzyszy wam dobre zdrowie i Boże błogosławieństwo. Módlmy się również gorąco o to, aby zgoda, pokój i ład społeczny nastał w naszej Ojczyźnie, bo w społeczności międzynarodowej wielu jest zainteresowanych naszą niezgodą, destabilizacją i ubóstwem gospodarczym.
 
12. Modlitwa Ks. Piotra Skargi.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.