Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
1. Dzisiejsza uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjść” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Dzisiaj przypada też dzień imienin zakonnych o. Przybysława Majewskiego. Pole-cając Jego osobę Waszym modlitwom dziękujemy Mu za posługę w sanktuarium i parafii.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
  • jutro: wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;
  • we wtorek: wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus;
  • w piątek: uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem „Trzech Króli” – przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy świętej; w tym dniu wypada rocznica konsekracji naszych księży biskupów; uroczysta Msza święta w katedrze będzie sprawowana o g. 12.00.
4. W dniu jutrzejszym w naszej parafii rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”. Kapłani będą odwiedzać domy naszych parafian modląc się z nimi wspólnie i przynosząc im Boże błogosławieństwo. W dni robocze wizyta zaczyna się o 16.00, a w soboty o 14.00. W tym roku dodatkowym zadaniem Ojców będzie uzupełnienie kartotek parafialnych. W związku z tym bardzo prosimy o udostępnienie informacji, o które będą prosić. Bardzo prosimy też, aby w kolędzie brali udział wszyscy domownicy, a mieszkanie było przygotowane w odpowiedni sposób (krzyż, świece, woda święcona i kropidło). Wodę święconą można zabierać z pojemnika wystawionego przy zakrystii. Ofiary składane przy okazji wizyty księdza będą przeznaczone na wykonanie posadzki w kaplicy Jezusa Cierpiącego.

5. Podajemy porządek kolędy na najbliższy tydzień:
  • poniedziałek (2 stycznia): ul. Konopnickiej numery 1 do 12;
  • wtorek (3 stycznia): ul. Konopnickiej nr 14, oraz ul. Kochanowskiego i ul. Szwoleżerów;
  • środa (4 stycznia): ul. Podchorążych, ul. Sienkiewicza nr 1;
  • czwartek (5 stycznia): ul. Marszałkowska numery 12, 14, 16, ul. Sienkiewicza nr 2;
  • w piątek – ze względu na uroczystość Objawienia Pańskiego kolędy nie bę-dzie;
  • sobota (7 stycznia): ul. Sienkiewicza numery 3, 5,7,9.
Harmonogram kolędy dostępny jest też na stronie www.bernardyni.rzeszow.pl w zakładce „Kolęda 2012”.

6. Na czas kolędy ulegają zmianie godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Będzie ona czynna w poniedziałki i środy od 14.00 do 15.00 oraz w piątki od 16.00 do 19.00.

7. W najbliższą niedzielę po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na koncert, pt. „Z kolędą bliżej żłóbka” w wykonaniu Bartka Jaskota z zespołem „Przecinek”. Pan Jaskot gościł u nas w październiku, a jego koncert spotkał się wtedy z bardzo cie-płym przyjęciem. Rozpoczęcie koncertu o 19.30.

8. W kiosku klasztornym można zakupić kalendarze na nowy rok, prasę katolicką oraz płyty DVD z zapisem katechez audiowizualnych. Informujemy, że dostępna jest m. in. katecheza z udziałem Krzysztofa Ziemca, pt. „Wszystko jest po coś”.

9. Wszystkim pragniemy złożyć serdeczne życzenia noworoczne. Niech Święta Boża Rodzicielka wyprasza Wam pokój w sercach i rodzinach, a Dziecię Jezus obdarza nieustannym błogosławieństwem.

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.