Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
1. W dzisiejszą uroczystość pragniemy pamiętać w modlitwie o naszych rodzinach. Szczególną pamięcią obejmijmy rodziny przeżywające kryzysy i rozbite. Prośmy Jezusa o łaskę pojednania i pokoju dla wszystkich zwaśnionych, a także o umocnienie we wzajemnej miłości.
 
2. W nawiązaniu do odczytanego dzisiaj listu pasterskiego informujemy, że 21 stycznia w naszym kościele odbędzie się katecheza audiowizualna, pt. „Trucizna ideologii gender”. Jej gościem będzie jeden z najlepszych polskich specjalistów zajmujących się tą tematyką – ks. prof. Dariusz Oko. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na to spotkanie.
 
3. Jutro odbędzie się wieczór pamięci poświęcony abp. Ignacemu Tokarczukowi w I rocznicę śmierci. Rozpoczęcie o g. 16.00 w ratuszu miejskim, a o 18.30 - kontynuacja w naszej Bazylice, gdzie zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna za posługę księdza arcybiskupa.
 
4. We wtorek przeżywać będziemy ostatni dzień roku – wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-wynagradzające na zakończenie starego roku o 17.45 oraz na Mszę świętą o 18.30.
 
5. Nowy Rok w naszej Bazylice przywitamy Eucharystią sprawowaną o północy. Zapraszamy na nią wszystkich, którzy pragną spędzić ten czas na wspólnej modlitwie.
 
6. We środę, 1 stycznia przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte w naszej Bazylice będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczyć w Eucharystii. Taca będzie przeznaczona na potrzeby naszego zakonnego seminarium duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej.
 
7. W tym dniu swoje imieninyobchodzio. Przybysław Majewski. Czcigodnemu solenizantowi dziękujemy za pracę duszpasterską w sanktuarium i parafii i życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień życia.
 
8. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W I czwartek zapraszamy na Mszę świętą w intencji powołań o 18.30, w I piątek nabożeństwa wynagradzające będą odprawione po Mszy świętej o 9.00 oraz o 18.15. W I sobotę – odwiedziny chorych w naszej parafii odbędą się – jak zwykle – w godzinach przedpołudniowych. Na 9.00 zapraszamy na Mszę i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 
9. W przyszłą niedzielę, w wigilię uroczystości Objawienia Pańskiego, o g. 18.30 gościć będziemy ks. bpa Jana Wątrobę, który odprawi Mszę świętą na rozpoczęcie kolędy w klasztorze.
 
10. Wizytę duszpasterską na terenie naszej parafii rozpoczniemy we wtorek, 7 stycznia. Porządek „kolędy” podamy w przyszłą niedzielę.
 
11. Informujemy, że w ostatnim tygodniu zostały zainstalowane w naszym kościele dwie kamery do transmisji internetowej – jedna przy ołtarzu głównym, a druga w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej. Linki do transmisji można znaleźć na naszej stronie internetowej www.bernardyni.rzeszow.pl. Transmisje prowadzone są w godzinach otwarcia Bazyliki.
 
12. Zapraszamy do kiosku klasztornego. Można w nim nabyć prasę katolicką, a także wydane niedawno nowe płyty z zapisem katechez audiowizualnych.
 
13. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nieszpory o 18.00.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.