Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość śwśw. Piotra i Pawła
1. Dzisiaj w naszej Bazylice obowiązuje świąteczny porządeksprawowania Eucharystii. Msze święte sprawowane są o 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.30.
 
2. Ofiary składane na tacę zostaną przekazane Stolicy Apostolskiej. Jest to tzw. świętopietrze, czyli datki wiernych przeznaczone na działalność charytatywną papieża.
 
3. Z racji dzisiejszej uroczystości można uzyskać odpust zupełny. Można go ofiarować za siebie, albo za jedną osobę zmarłą.
 
4. Informujemy, że z racji uroczystości nie ma dzisiaj obowiązkupowstrzymywania się od spożywania pokarmów mięsnych i udziału w hucznych zabawach.
 
5. Na czas wakacji zmieniamy godziny popołudniowego dyżuru w spowiedzi. Będzie on trwał od 15.00 do 16.30.
 
6. Dzisiaj o 19.30 zapraszamy mężczyzn do auli Jana Pawła II, gdzie odbędzie się spotkanie „męskiej grupy”, pt. „Jezus – ideał dla mężczyzny”. Spotkania duszpasterstwa mężczyzn prowadzi o. Wiktor.
 
7. W najbliższą niedzielę o 12.00 w naszej Bazylice obchodzić będziemy uroczystość prymicyjną o. Fabiana Wikiery, który w naszym kościele odbywał praktykę duszpasterską, a od sierpnia podejmie pracę w tutejszym kościele. Do udziału we Mszy świętej zapraszamy wszystkie grupy duszpasterskie działające przy klasztorze, a zwłaszcza ministrantów i Franciszkańską Młodzież Oazową.
 
8. W przyszłym tygodniu od poniedziałku do czwartku w naszym Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędą się Kalwaryjskie Dni Młodzieży. Serdecznie zachęcamy młodzież do udziału w tym ciekawymwydarzeniu. Więcej informacji na stronie www.kdm2012.pl
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.