Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
1. Dziś Caritas Diecezji Rzeszowskiej i Duszpasterstwo Rzemiosła zapraszają na Papieską Kremówkę na ul. 3 - Maja oraz na Rynek na świętowanie Dnia Matki i Dziecka. Uroczystość rozpocznie Msza św. o 12.15 w kościele św. Krzyża, której będzie przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. Po Eucharystii degustacja kremówki i przejście na Rynek. O godz. 20.00 Apel Jasnogórski zakończy dzień pełen godziwej rozrywki i zabaw dla dzieci. Szczegóły w gablocie.
 
2. Parafialny Zespół Caritas ubogim z naszej parafii będzie wydawał żywność we wtorek (30.05) w godz. 15.30 – 18.00 oraz w środę (31.05) w godz. 16.00 – 18.00.
 
3. We wtorek o godz. 9.00 kolejna Msza św. z kazaniem i nabożeństwo do św. Antoniego z Padwy w ramach nowenny przed jego uroczystością odpustową.
 
4. W środę zakończenie nabożeństw majowych. Od czwartku nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.00. W tym tygodniu po zakończeniu litanii odmawiamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
 
5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej: I czw, pt i sob miesiąca.. W piątek spowiedź dla dzieci od 16.00 i Msza św. o 16.30. W sobotę odwiedzimy chorych w parafii z posługą sakramentalną.
 
6. W sobotę, 3 czerwca, o godz. 19.30 rozpocznie się w naszej Bazylice Nocne Czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. prowadzone przez Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. z diecezji rzeszowskiej. Zakończenie Mszą św. o północy. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
7. Pamiętajmy o modlitwie w intencji kandydatów do kapłaństwa, którzy 3 czerwca,  o godz. 10.00 w rzeszowskiej katedrze przyjmą święcenia, a 6 czerwca o 18.30 odprawią w naszej Bazylice Mszę św. Prymicyjną.
 
8. W niedzielę, 4 czerwca, w Święto Dziękczynienia, w Roku św. Brata Alberta, będziemy dziękować za chleb. W tym dniu odbędzie się także zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 
9. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
- w środę – Święto Nawiedzenie NMP
- w czwartek – wspomnienie św. Justyna, męczennika
- w sobotę – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników
 
10. W kiosku klasztornym można nabyć prasę katolicką oraz dewocjonalia.
 
11. W tygodniu odeszła do Pana: + Helena Chmielnicka zam. ul. Sienkiewicza 2.
Wieczne odpoczywanie…
Autor:AS / 2017-05-28
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.