Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
1. Od dzisiaj do 13 października towarzyszyć nam będzie w Bazylice figura Matki Bożej Fatimskiej, która w ubiegłym roku poświęcona została na pamiątkę obchodów 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatmie w Portugalii. Matka Najświętsza prosiła nas wszystkich o pokutę i modlitwę różańcową. Zapraszamy dzisiaj na Pierwsze Nabożeństwo Fatimskie, które odbędzie po Mszy św. o 18.30.
2. Przez cały maj zapraszamy na Nabożeństwa Majowe o godz. 18. Zachęcamy do udziału w tych pięknych maryjnych nabożeństwach, szczególnie dzieci i młodzież.
3. Każdego roku tłumy ludzi spotykają się na placach i ulicach miast, aby wspólnie - tańcem i muzyką – wychwalać Boga za dar św. JPII. Tancerze Ledniccy z Podkarpacia zapraszają w dniu 18 maja (w piątek)  o godz.16 na nasze Ogrody do wspólnej zabawy.
4. Referat ds. duszpasterstwa młodzieży organizuje kurs dla kierowników wypoczynku. Odbędzie się on 26 maja w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym im. św. J. S. Pelczara, ul. Witolda 11a w Rzeszowie. Początek o godz. 13.00.
5. Diecezja rzeszowska wraz z archidiecezją przemyską oraz diecezją zamojsko-lubaczowską współorganizują tegoroczną Ogólnopolską Pielgrzymkę Służby Zdrowia na Jasną Górę w dniach 26-27 maja. W związku z tym, zapraszamy środowisko medyczne z naszej diecezji do Częstochowy na coroczne  rekolekcje i pielgrzymkę. Szczegóły na  plakatach przy kaplicach szpitalnych i DPS - ów oraz na stronie internetowej: www.dsz.rzeszow.pl. 
6. Zapraszamy do udziału w konferencji z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości „Polska jest wolna – To jest moja Matka, ta Ziemia”, która odbędzie się w sobotę, 26 maja br. w godz. 9.30 – 14.00. Zapraszamy również na koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego „Trąbo nasza wrogom grzmij” na godz. 17.00.  Miejscem konferencji i koncertu jest G2A Arena CWK w Jasionce k. Rzeszowa. Na powyższe wydarzenia wstęp wolny.
7. W naszym sklepiku można również zakupić album - przewodnik pt.: „Polska na szlakach św. Jana Pawła II”. Książka w sposób barwny ukazuje wędrówki Karola Wojtyły jako chłopca, kleryka, księdza, biskupa i w końcu kardynała. Może być miłym prezentem z okazji bierzmowania czy I Komunii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zapraszamy też do naszej kawiarenki.
8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św. W naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 12 będzie miała miejsce I Komunia św., a w następną Rocznica I Komunii. Bardzo prosimy te osoby, które regularnie chodzą na „12”, aby w najbliższe dwie Niedziele, skorzystały z innej godziny.
9. Od jutra przez cały tydzień w Bazylice trwać będą ziemne prace budowlane, dlatego na ten czas całą Liturgię oraz spowiedź przenosimy do Oratorium w naszym Centrum.
10. W liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy: jutro święto św. Macieja, Apostoła, we wtorek wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony, w środę święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, w czwartek wspomnienie św. Paschalisa, zakonnika, w piątek wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika.
11. Na stornie internetowej Sanktuarium: www.bernardyni.rzeszow.pl odnosimy się do zaplanowanego na dziś, zgromadzenia przy pomniku.
Autor:Klasztor / 2018-05-12
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.