Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Wniebowzięcia NMP
1.Dzisiaj świętujemy tajemnicę Wniebowzięcia NMP, której wezwanie nosi nasza bazylika jak też parafia. Z tej racji można zyskać odpust zupełny, jeśli spełni się następujące warunki:
- pobożne nawiedzenie bazyliki, połączone z odmówieniem modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga,
- sakrament pojednania ( może być przyjęty wcześniej ),
- Komunia św.,
- modlitwa wg intencji Ojca św.
 
2. Kazania głosi rektor Wyższego Seminarium Diecezjalnego, ks. Paweł Pietrusiak, a Sumę odpustową o godz. 12 odprawi  i Słowo Boże wygłosi Ks. Abp Piotr Herkulan Malczuk, biskup łaciński diecezji kijowsko-żytomierskiej na Ukrainie. Ksiądz arcybiskup jest naszym współbratem w zakonie, pochodzi z polskiej rodziny w Mołdawii.
 
3. 502 lata temu 15 sierpnia w tym miejscu gdzie dzisiaj się modlimy, objawiła się Matka Boża Jakubowi Ado, pobożnemu mieszczaninowi, zapewniając o opiece nad wiernym ludem. Przy okazji tej Uroczystości pragniemy gorąco podziękować Wam, że ukochaliście to miejsce i tę świątynię. Dziękujemy również za duchowe i materialne wsparcie naszej bernardyńskiej tutaj posługi. Równocześnie już dziś zapraszamy do udziału w odpuście ku czci M.B. Rzeszowskiej, który rozpoczniemy 8 września, a zakończymy Sumą Pontyfikalną 12 września o godz. 18 na naszych Ogrodach.
 
4. Rzeszowskie Towarzystwo Muzyczne zaprasza na spektakl muzyczny „Domek trzech dziewcząt” Franza Schuberta. Spektakl odbędzie się w niedzielę, 16 sierpnia, o godz. 18.00 na Rynku Rzeszowskim.
 
5. W ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży i podziękowania za 25 lat KSM w Polsce organizowana jest przez KSM pielgrzymka do Rzymu w dniach 27 września – 3 października. Szczegóły na plakacie.
 
6. Przy ołtarzu św. Franciszka jest wystawiony kosz na artykuły szkolne, dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Za wsparcie i każdy dar serca, Bóg zapłać.
 
7. Dzisiaj z racji uroczystości maryjnej o godz. 18 sobotnie nabożeństwo do M.B. Rzeszowskiej, w którym chcemy polecać Bogu naszą Ojczyznę, jej prezydenta, oraz modlić się o dobre urodzaje i bardzo potrzebny deszcz. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
8. Zarówno dzisiaj jak też w tygodniu, zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można zakupić trójwymiarowe obrazki M.B. Rzeszowskiej, książki katolickie, nowy Przewodnik po Sanktuariach Podkarpacia, oraz prasę katolicką.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.