Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Wniebowzięcia NMP
1.Dzisiaj świętujemy tajemnicę Wniebowzięcia NMP, której wezwanie nosi nasza bazylika jak też parafia. Z tej racji można zyskać odpust zupełny, jeśli spełni się następujące warunki:
- pobożne nawiedzenie bazyliki, połączone z odmówieniem modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga,
- godnie i w stanie łaski przyjęta Komunia św.,
- modlitwa wg intencji Ojca św.
 
2. 503 lata temu, 15 sierpnia w tym miejscu gdzie dzisiaj się modlimy, objawiła się Matka Boża Jakubowi Ado, pobożnemu mieszczaninowi, zapewniając o opiece nad wiernym ludem.
Przy okazji tej Uroczystości pragniemy gorąco podziękować Wam, że ukochaliście to miejsce i tę świątynię. Dziękujemy również za duchowe i materialne wsparcie naszej tutaj posługi.
Równocześnie już dziś zapraszamy do udziału w odpuście ku czci M.B. Rzeszowskiej, który rozpoczniemy 8 września, a zakończymy Sumą Pontyfikalną 12 września o godz. 18.00 na naszych Ogrodach
 
3. Dzisiaj Dzień Wojska Polskiego, w naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy w 1920 roku w Bitwie na Wisłą, a potem na frontach II Wojny Światowej i w Powstaniu Warszawskim oddali życie za suwerenną Polskę. Módlmy się również w intencji Prezydenta, Rządu i Parlamentu naszej Ojczyzny, aby dbali o jej bezpieczeństwo i mądrze rządzili krajem, mając na uwadze duchowe i materialne dobro jego obywateli.
 
4. Wieczorem o godz.18.00 zapraszamy na Maryjne Nieszpory, aby przez przyczynę Matki Bożej Wniebowziętej, upraszać opiekę i obfitość łask dla naszych rodzin, Kościoła i Ojczyzny.
 
5. Przy ołtarzu św. Franciszka jest wystawiony kosz na artykuły szkolne, dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Za wsparcie i każdy dar serca, Bóg zapłać.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.