Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Wniebowzięcia NMP
1.Dzisiaj świętujemy tajemnicę Wniebowzięcia NMP, której wezwanie nosi nasza nasza parafia i nasza świątynia. Z tej racji można zyskać odpust zupełny, jeśli spełni się następujące warunki:
- pobożne nawiedzenie bazyliki, połączone z odmówieniem modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga,
- godnie i w stanie łaski przyjęta Komunia św.,
- brak przywiązania do grzechu
- modlitwa wg intencji Ojca św. 
 
2. Dzisiaj też świętujemy 505-tą rocznicę objawienia się tutaj Matki Bożej pobożnemu mieszczaninowi Jakubowi Ado. 
Przy okazji tej Uroczystości pragniemy gorąco podziękować Wam, że ukochaliście to miejsce i tę świątynię. Dziękujemy również za duchowe i materialne wsparcie naszej tutaj posługi i prowadzonych prac remontowych i konserwatorskich.
Równocześnie już dziś zapraszamy do udziału w odpuście ku czci M.B. Rzeszowskiej, który rozpoczniemy 7 września Nieszporami Maryjnymi, a zakończymy Sumą Pontyfikalną 12 września pod przewodnictwem Metropolity Lwowskiego Abpa Mieczysława Mokrzyckiego.
 
3. Dzisiaj Dzień Wojska Polskiego, w naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy w 1920 roku w Bitwie na Wisłą, a potem na frontach II Wojny Światowej i w Powstaniu Warszawskim oddali życie za suwerenną Polskę. Módlmy się również w intencji Prezydenta, Rządu i Parlamentu naszej Ojczyzny, aby dbali o jej bezpieczeństwo i mądrze rządzili krajem, mając na uwadze duchowe i materialne dobro jego obywateli.
 
4. Wieczorem o 18 zapraszamy na Maryjne Nieszpory, aby przez przyczynę Matki Bożej Wniebowziętej, upraszać opiekę i obfitość łask dla naszych rodzin, Kościoła i Ojczyzny.
 
5. W najbliższy piątek - 17 sierpnia w ramach wakacyjnego kina plenerowego w naszych Ogrodach wyświetlony zostanie film pt.: "300 mil do nieba" w reż. Macieja Dejczera, film zrekonstruowany cyfrowo. W 1985 roku bracia Zielińscy, piętnastoletni Adam i dwunastoletni Krzysztof, ukryci pod podwoziem ciężarówki przedostali się do Szwecji. Polskie władze za wszelką cenę starały się sprowadzić chłopców do kraju. Film obsypany nagrodami.
 
6. Od najbliższego poniedziałku do soboty włącznie, Liturgię Mszy św., adorację oraz spowiedź św. przenosimy do Oratorium, w związku z kontynuowaniem prac renowacyjnych w Bazylice.
 
7. Wszystkim parafianom i gościom a szczególnie solenizantkom, życzymy opieki naszej Matki Maryi.
Autor:Klasztor / 2018-08-15
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.