Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Wniebowzięcia NMP
1. Dzisiaj obowiązuje niedzielny porządek sprawowania Eucharystii. Zapraszamy na Msze święte o 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 16.30 i 18.30.
 
2. Tajemnica Wniebowzięcia NMP jest obchodzona w naszym kościele jako uroczystość odpustowa. Zachęcamy, aby w dniu dzisiejszym starać się o uzyskanie łaski odpustu zupełnego, który można ofiarować za siebie bądź za jedną osobę zmarłą. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii świętej, wyznanie wiary, modlitwa „Ojcze nasz”, modlitwa w intencjach polecanych przez papieża Benedykta XVI oraz wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 
3. Za kilka tygodni w Sanktuarium będziemy obchodzić odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej. Rozpocznie się on 7 września, w wigilię uroczystości Narodzenia NMP i potrwa pięć dni. Obchody zwieńczy uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej – Patronki naszego miasta – w dniu 12 września. Mszy świętej na zakończenie odpustu przewodniczyć będzie nasz Współbrat w zakonie bp Damian Muskus, biskup pomocniczy Diecezji Krakowskiej.
 
4. W przyszłym roku obchodzić będziemy Wielki Jubileusz 500-lecia naszego Sanktuarium. Całoroczne świętowanie rozpoczniemy 8 grudnia tego roku, a główne obchody połączone z rekoronacją figury Matki Bożej Rzeszowskiej przewidziane są na 12 września 2013 roku. Z tej okazji oprócz szeregu wydarzeń o charakterze modlitewnym, przewidziane jest też wydanie okolicznościowego albumu o Sanktuarium, wystawy, koncerty oraz produkcja filmu dokumentalno-fabularyzowanego poświęconego historii naszego kościoła i klasztoru. Wszystkie te wydarzenia i inicjatywy polecamy Waszym modlitwom.
 
5. Pięknym darem dla Matki Bożej z okazji Jubileuszu mogą się stać świadectwa łask i cudów wyproszonych w jej rzeszowskim Sanktuarium. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich, którzy tutaj doświadczyli nadprzyrodzonej interwencji Pana Boga o składanie świadectw. Można to czynić pisemnie, pisząc na adres naszego klasztoru, za pośrednictwem poczty elektronicznej, albo w rozmowie z Kustoszem Sanktuarium. Bardzo prosimy, aby w listach i mailach – o ile to możliwe – podawać dane kontaktowe do siebie.
 
6. Dożynki Diecezjalne odbędą się w niedzielę 26 sierpnia w Katedrze. Msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Edwarda Białogłowskiego rozpocznie się o 12.00.
 
7. Do kosza przed ołtarzem św. Antoniego składamy przybory szkolne, które trafią do ubogich dzieci naszej parafii. Pieniądze na ten cel można składać w zakrystii. Akcja „Powrót do szkoły” prowadzona przez naszą „Caritas” potrwa do 26 sierpnia.
 
8. W najbliższą niedzielę będzie można złożyć podpis pod petycją do Sejmu w sprawie zmiany ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty. Chcemy, aby młodzież uczyła się historii swojej Ojczyzny przez cały okres kształcenie w szkole ponadgimnazjalnej. Aby złożyć podpis, należy znać swój numer PESEL. Więcej informacji o akcji na stronie: www.przywracamyhistorie.pl
 
9. W naszym kiosku klasztornym można nabyć pamiątki z naszego Sanktuarium. Polecamy szczególnie przewodnik po Bazylice, modlitewnik „Rzeszowska Pani” oraz obrazki z wizerunkiem Matki Bożej Rzeszowskiej.
 
10. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na uroczyste nieszpory z Uroczystości Wniebowzięcia NMP o 18.00, a także na koncert modlitewno-refleksyjny Tadeusza Skotnickiego po Mszy świętej wieczornej. Płyty p. Skotnickiegowydane przez nasze zakonne studio nagrań „Fanfara” można kupić przy wyjściu z kościoła po każdej Mszy świętej.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.