Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Wniebowzięcia NMP
1. Dzisiaj obowiązuje niedzielny porządek sprawowania Eucharystii. Zapraszamy jeszcze na Msze święte o 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 16.30 i 18.30.
 
2. Tajemnica Wniebowzięcia NMP jest obchodzona w naszym kościele jako uroczystość odpustowa. Zachęcamy, aby w dniu dzisiejszym starać się o uzyskanie łaski odpustu zupełnego, który można ofiarować za siebie bądź za jedną osobę zmarłą. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii świętej, wyznanie wiary, modlitwa „Ojcze nasz”, modlitwa w intencjach polecanych przez papieża Franciszka oraz wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 
3. Za kilka tygodni w Sanktuarium będziemy obchodzić główne uroczystości jubileuszowe ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej. Rozpoczną się one 7 września, w wigilię uroczystości Narodzenia NMP i potrwają pięć dni. Obchody zwieńczy uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej – Patronki naszego miasta – w dniu 12 września. Mszy świętej z nałożeniem koron jubileuszowych przewodniczyć będzie ks. abp Mieczysław Mokrzycki ze Lwowa. Zachęcamy do zabierania ulotek z programem uroczystości, które zostały wyłożone pod gablotami w przedsionku kościoła.
 
4. W najbliższą niedzielę parafialny zespół „Caritas” przeprowadzi zbiórkę pieniędzy do puszek na wyprawki szkolne dla dzieci z rodzin najuboższych. Przez dwa tygodnie, przed ołtarzem św. Antoniego będzie też wystawiony kosz, do którego będzie można składać kupione wcześniej przybory szkolne. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 
5. W naszym kiosku klasztornym można nabyć pamiątki z naszego Sanktuarium. Polecamy szczególnie przewodnik po Bazylice, modlitewnik „Rzeszowska Pani” oraz obrazki z wizerunkiem Matki Bożej Rzeszowskiej.
 
6. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na nieszpory o 18.00 oraz na różaniec i apel maryjny w kaplicy Matki Bożej rzeszowskiej o g. 20.30.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.