Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Wniebowzięcia NMP

1. Dzisiaj w naszym Sanktuarium przeżywamy podwójną Uroczystość odpustowa ku czci Wniebowzięcia NMP, bowiem pod wezwaniem Wniebowzięcia Maryi  została wzniesiona świątynia, która nas gromadzi, a przeszło 40 lat temu pod tym samym wezwaniem, została utworzona nasza Parafia. Pragniemy gorąco podziękować wam wszystkim, którzy gromadzicie się u nas na modlitwie i zarazem życzyć, aby Matka Najświętsza  opiekowała się wami i zjednywała tu na ziemi potrzebne łaski, a kiedyś jako Królowa Nieba przeprowadziła przez próg śmierci.

Składamy serdeczne podziękowanie za wasze modlitwy w intencji nas bernardynów – stróżów tego miejsca, a także za materialne wsparcie, dzięki któremu możemy tutaj żyć i pracować,  oraz rozwijać nasze Sanktuarium i spłacać długi zaciągnięte jako udział własny, w realizacji Projektów zarówno na renowację Bazyliki jak też budowę Ogrodów i Bernardyńskiego Centrum. W intencji ofiarodawców i darczyńców modlimy się każdego dnia, a w Niedzielę sprawujemy Mszę św., wdzięczni za życzliwość.

2. Dzisiaj Dzień Wojska Polskiego, w naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy w 1920 roku w Bitwie na Wisłą, a potem na frontach II Wojny Światowej i w Powstaniu Warszawskim oddali życie za suwerenną Polskę. Módlmy się również w intencji decydentów w naszej Ojczyźnie, aby dbali o jej bezpieczeństwo i mądrze rządzili krajem, mając na uwadze dobro jego obywateli.

3. Wieczorem o 18 zapraszamy na Maryjne Nieszpory, aby przez przyczynę Matki Bożej Wniebowziętej, upraszać opiekę i obfitość łask dla naszych rodzin, Kościoła Świętego i liczne owoce pielgrzymki Papieża Franciszka do Korei Południowej.

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.