Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Wszystich Św.
1. Dzisiaj w Uroczystość Wszystkich Świetych każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia w Mszy św. W naszej Bazylice porządek Mszy św. jak w Niedzielę. Natomiast na wszystkich cmentarzach w Rzeszowie o godz. 14 będzie odprawiona Msza św., po której nastąpi procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych. W naszej świątyni procesje za zmarłych zarówno dzisiaj jak i jutro będą miały miejsce wieczorem o godz. 17.45.
 
2. Jutro 2-go listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny - porządek Mszy św. świąteczny. W tym dniu na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej będzie Msza św. i procesja za zmarłych o godz. 17.00.
Wierni, którzy nawiedzą kościół 1 i 2-go listopada mogą pod zwykłymi warunkami zyskać dla zmarłych odpust zupełny. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, w dniach od 1 do 8-go listopada zyskają odpust zupełny, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące, w pozostałe dni roku jest on tylko cząstkowy.
 
3. Listopad jest miesiącem szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Jedną z formtej modlitwy są tzw. Wypominki. Pod chórem znajdują się gotowe kartki, które można zabrać do domu, czytelnie wypisać imiona zmarłych a następnie złożyć w zakrystii. W intencji tych zmarłych modlić się będziemy codziennie w bazylice przez cały listopad od godz. 17.30 a o 18.30 w ich intencji będzie odprawiana Msza św.
Autor:AS / 2016-11-01
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.