Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Wszystkich Świętych
1. Dzisiaj w Uroczystość Wszystkich Świetych każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia w Mszy św. W naszej Bazylice porządek Mszy św. jak w Niedzielę. Natomiast na wszystkich cmentarzach w Rzeszowie o godz. 14 będzie odprawiona Msza św., po której nastąpi procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych. W naszej świątyni procesje za zmarłych zarówno dzisiaj jak i jutro będą miały miejsce wieczorem o godz. 17.45.
 
2. Jutro 2-go listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Wierni, którzy nawiedzą kościół 1 i 2-go listopada mogą pod zwykłymi warunkami zyskać dla zmarłych odpust zupełny. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, w dniach od 1 do 8-go listopada zyskają odpust zupełny, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące, w pozostałe dni roku jest on tylko cząstkowy.
 
3. W związku z wejściem w życie przepisu o obowiązku używania elementów odblaskowych przez  pieszych  po zmierzchu poza obszarem zabudowanym Polskie Radio Rzeszów i Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie dzisiaj i jutro rozdawać będzie elementy odblaskowe, osobom odwiedzającym podkarpackie cmentarze. Ciągle na naszych polskich drogach najwięcej ginie osób pieszych, bardzo prosimy o używanie elementów odblaskowych, dzięki którym jesteśmy bardziej widoczni na drodze.
 
4. Listopad jest miesiącem szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Jedną z formtej modlitwy są tzw. Wypominki. Pod chórem znajdują się gotowe kartki, które można zabrać do domu, czytelnie wypisać imiona zmarłych a następnie złożyć w zakrystii. W intencji tych zmarłych modlić się będziemy codziennie w bazylice przez cały listopad.
 
5. Dzisiaj przypada I-sza sobota miesiąca, jednakże ze względu na uroczystość, odwiedziny chorych w parafii odbędą się w przyszłą sobotę.
 
6. Wydawanie żywności przez Zespół Caritas dla rodzin wielodzietnych i osób samotnych potrzebujący wsparcia z naszej parafii:
we wtorek 4 XI w godz. od 16.00 do 18.30 oraz w środę 5 XI w godz. od 16.00 do 18.00
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.