Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość I Komunii św. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12 będzie miała miejsce Rocznica I Komunii. Bardzo prosimy te osoby, które regularnie chodzą na „12”, aby w te dni, skorzystały z innej godziny.
 
2. 20 maja 2000 roku miała miejsce konsekracja biskupia naszego Ordynariusza Bpa Jana Wątroby. Prosimy o modlitwę w intencji Pasterza naszej diecezji.
 
3. Caritas Diecezji Rzeszowskiej i Duszpasterstwo Rzemiosła zapraszają dzisiaj na Papieską Kremówkę na ul. 3 - Maja w Rzeszowie oraz  na Rynek na świętowanie Dnia Matki i Dziecka od godz. 13. Dzień pełen  rozrywki i zabaw  dla dzieci.
 
4. Wczoraj w Katedrze Rzeszowskiej 6 diakonów przyjęło święcenia prezbiteratu. W najbliższy wtorek o godz. 18.30 odprawią w naszej Bazylice Mszę św. Prymicyjną i wszystkim wiernym udzielą prymicyjnego błogosławieństwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji nowych kapłanów oraz o nowe powołania zakonne i kapłańskie. 
 
5. W środę i w czwartek (23 i 24 maja) od godz. 15.30 do 18 parafialna Caritas wydawać będzie żywność osobom objętym jej opieką.
 
6. Zapraszamy do G2A Arena CWK w Jasionce na konferencję z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości „Polska jest wolna – To jest moja Matka, ta Ziemia”, w sobotę, 26 maja w godz. 9.30 – 14.00. Oraz na koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego o godz. 17. Wstęp wolny. 
 
7. Przez cały maj zapraszamy na Nabożeństwa Majowe o godz. 18. Zachęcamy do udziału w tych pięknych maryjnych nabożeństwach, szczególnie dzieci i młodzież. 
 
8. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy: jutro święto NMP, Matki Kościoła, w naszym Sanktuarium porządek Mszy św. świąteczny tzn. sprawowane będą o godz. 6, 7.30, 9, 10.30, 16.30, 18.30. W czwartek  święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, do której zobowiązany jest każdy katolik. 
 
9. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na działalność naszej diecezjalnej rozgłośni - Katolickiego Radia VIA, które nadaje na falach 103,8 MHz.  
 
10. Przez najbliższy miesiąc liturgia Mszy św. oraz posługa w konfesjonale, odbywać się będą w Bazylice ze względu na komunijny „biały tydzień”, 31 maja - Boże Ciało wraz z Oktawą i odpust ku czci św. Antoniego – 13 czerwca. Przy tej okazji pragniemy podziękować za wyrozumiałość i cierpliwość, oraz składane ofiary. Złożone datki są tym bardziej cenne, gdyż pojawiły się dodatkowe, nieplanowane wydatki jak: całkowita wymiana nagłośnienia oraz instalacji, która ma już 40 lat, dodatkowe drzwi do Sali JPII oraz badania archeologiczne, których pokrycie spoczywa na właścicielu obiektu. 
 
11. Zapraszamy do naszego sklepiku po prasę katolicką i ciekawe książki, a do kawiarenki na robione lody i dobrą kawę.
 
12. W minionym tygodniu odeszli do Pana + Aleksandra Ciechowska  zam. ul. M. Konopnickiej, + Ryszard Rusin zam. przy ul. Szwoleżerów, + Bogdan Urzędowicz zam. przy ul. Sienkiewicza, + Stefania Łoboda, zam. przy ul. Sienkiewicza. Polećmy naszych zmarłych, Bożemu Miłosierdziu.
Autor:Klasztor / 2018-05-20
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.