Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Zwiastowania Pańskiego
1.Dobiegły końca nasze parafialne rekolekcje. Serdecznie dziękujemy O. Pawłowi za posługę Słowa i modlitwę. Życzymy, aby  Matka Najświętsza otaczała nieustanną opieką i zjednywała u swojego Syna obfite łaski.
Wam wszystkim, którzy poprzez udział w rekolekcjach pomnażacie duchowe dobro Waszych rodzin i całej naszej wspólnoty sanktuaryjnej, gorąco dziękujemy. Dziękujemy też za ofiary złożone na budowę kościoła w Wetlinie i potrzeby tamtejszej wspólnoty parafialnej. Jest to piękny przykład chrześcijańskiego wspomagania się w potrzebie.
 
2. Dzisiaj Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. wieczornej będzie miało miejsce rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Można jeszcze włączyć się w ten duchowy dar na rzecz życia. Pod chórem są deklaracje, które można zabrać do domu i wypełnione złożyć w świątyni. Dzisiaj też w Katedrze Rzeszowskiej o godz. 18 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna w rocznicę ustanowienia diecezji.
 
3. Dzisiaj w naszej Bazylice porządek Mszy św. świąteczny, Msze św. sprawowane są o 6, 7.30, 9, 10.30, 16.30 i 18.30.
 
4. W Niedzielę Palmową rozpoczniemy obchody Wielkiego Tygodnia. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. Uroczyste poświęcenie palm odbędzie się na placu przy Bazylice przed Sumą. W Niedzielę Palmową o godz. 19.30. odbędzie się w naszym kościele koncert  pieśni  wielkopostnych pod nazwą „Tempus passionis” (czas pasji) w wykonaniu solistów i chórów akademickich rzeszowskich szkół wyższych. W programie znajdą się utwory nawiązujące do męki i śmierci Chrystusa, a także fragmenty Requiem Johna Ruttera.
   
5. Przy ołtarzu św. Antoniego znajduje się skarbonka na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy za składane ofiary.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.