Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Urodziny Matki Bożej
Dzień 8 września jest w Kościele katolickim świętem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. To właśnie w tym dniu święta Anna i Joachim ucieszyli się przyjściem na świat swojej upragnionej córki Maryi. W naszej rzeszowskiej Bazylice obchodzimy dzisiaj uroczystość ku czci Matki Najświętszej i rozpoczynamy doroczny odpust, który zakończy się 12 września.
Od rana kościół nawiedzali czciciele Maryi, którzy w tym rzeszowskim sanktuarium doświadczają Jej szczególnego wstawiennictwa. Liczne spowiedzi i udzielone komunie święte są dowodem na to, że dzisiejsze święto zajmuje bardzo ważne miejsce w świadomości wiernych.
Dzisiejsza Msza święta o g. 16.30 nabrała szczególnie uroczystego charakteru. Przewodniczył jej i kazanie wygłosił J. E. ks. bp Edward Białogłowski, biskup pomocniczy Diecezji Rzeszowskiej. Na wieczornej Mszy świętej zgromadzili się wierni z Dekanatu Tyczyn, wraz ze swoimi duszpasterzami, a po Mszy świętej koncertował  młodzieżowy zespół muzyki chrześcijanskiej "Made in heaven".
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.