Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
V niedziela wielkanocna
1. Dzisiaj przeżywamy XII Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za kierowców pod hasłem: „W Duchu i Prawdzie”. Zachęcamy wszystkich kierowców, motocyklistów, rowerzystów i członków ich rodzin do szczególnej modlitwy o Boże wsparcie i pomoc św. Krzysztofa, abyśmy zawsze poruszali się po drogach i w miejscach publicznych odpowiedzialnie, bezpiecznie, spokojnie i z życzliwością do ludzi.
 
2. Jutro przypadają imieniny zakonne naszego współbrata, o. Mariana Wachowicza, który oprócz posługi przy ołtarzu i w konfesjonale, pełni też funkcję wikarego parafii. O. Marianowi dziękujemy za oddaną pracę w kościele oraz parafialnej kancelarii i życzymy obfitości Bożych darów, dobrego zdrowia oraz opieki Matki Najświętszej. Jutro podczas wieczornej Mszy św. o 18.30 polecać będziemy Bogu osobę naszego solenizanta. Zapraszamy do wspólnej z nami modlitwy w jego intencji.
 
3. We wtorek, 1 maja o godz. 18 rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które we wtorki, środy i soboty transmitowane będą z naszej Bazyliki przez katolickie Radio VIA. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych maryjnych nabożeństwach.
 
4. W środę,  2 maja,  przeżywamy  Dzień  Flagi. Zachęcamy do uczczenia flagi narodowej, ale z racji Święta Królowej Polski, można również  wywiesić flagę maryjną. 
 
5. W czwartek, 3 maja, Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W naszym Sanktuarium porządek Mszy św. niedzielny. Zapraszamy też na uroczystości miejskie: o godz. 9.30 w kościele farnym pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby Msza św., a po niej dalsza część uroczystości na rynku, przy pomniku gen. Tadeusza Kościuszki. 3 maja to również Dzień modlitw za emigrację. Pamiętajmy w modlitwie o naszych rodakach za granicą.
 
6. W tym tygodniu przypadają dni wewnętrznej odnowy religijnej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, w którą kapłani odwiedzą chorych naszej parafii.
 
7. W liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy: we wtorek wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, w środę wspomnienie św. Atanazego, bpa i dra Kościoła, w czwartek Uroczystość Królowej Polski, w piątek św. Floriana, męczennika. 
 
8. Zapraszamy do naszego sklepiku, gdzie można zakupić prasę katolicką i religijne książki oraz pamiątki z naszego sanktuarium. Zapraszamy też do naszej kawiarenki Przy Ogrodach gdzie można napić się dobrej kawy i zjeść dobre lody oraz zaopatrzyć się w nowe zakonne produkty lecznicze. Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na prowadzone prace konserwatorskie.
Autor:Klasztor / 2018-04-29
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.