Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
V niedziela Wielkiego Postu
1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze wielkopostne rekolekcje, które trwać będą do środy 21 marca. Pośród nas witamy rekolekcjonistę ks. dra Józefa Kulę, Oficjała Sądu Biskupiego w Rzeszowie. Módlmy się o światło Ducha Św. dla kaznodziei oraz słuchaczy, aby ten czas duchowych ćwiczeń wydał dobre owoce.
 
2. Porządek rekolekcji parafialnych zamieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej sanktuarium. Dla przypomnienia informujemy, że podczas każdej Mszy św. zarówno dzisiaj jak w dni powszednie głoszone będą nauki dla wszystkich. Dodatkowe nauki rekolekcyjne wygłoszone zostaną: w poniedziałek po Mszy św. o 9 nauka rekolekcyjna dla grup apostolskich i po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30  nauka stanowa dla mężczyzn. Natomiast nauka stanowa dla kobiet we wtorek po Mszy św. wieczornej. Natomiast we wtorek wszystkich zapraszamy do spowiedzi rekolekcyjnej w godz. od 10.30 do 12 i od 15 do 16.30, tak abyśmy w stanie łaski będąc mogli w środę wraz z błogosławieństwem rekolekcyjnym uzyskać odpust zupełny.
 
3. Jutro św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jutro imieniny obchodzą: o. Józef Krawiec, oraz rekolekcjonista ks. Józef, natomiast w czwartek przypadają imieniny o. Oktawiana Jusiaka. Czcigodnym solenizantom dziękujemy za wszelkie dobro jakie wnoszą do naszej wspólnoty zakonnej i sanktuaryjnej. Składamy im najserdeczniejsze życzenia i powierzamy waszej modlitwie.
 
4. W okresie W. Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:  Drodze  Krzyżowej i Gorzkich Żalach. 
 
5. W najbliższy piątek 23 marca o godz. 19.15 w naszej Bazylice będzie miało miejsce specjalne nabożeństwo zatytułowane: „Podkarpackie Misterium Wielkopostne” - oparte na Stacyjach Jerozolimskich odnalezionych na Podkarpaciu. Wspólnie będziemy podążać Drogą Krzyżową rozważając poprzez śpiew tradycyjnych pieśni, mękę Pana naszego Jezusa Chrystusa. Nabożeństwo to poprowadzi Zespół Muzyki Dawnej Vox Angeli. Serdecznie zapraszamy.
 
6. Przez okres Wielkiego Postu  przy ołtarzu św. Franciszka jest wystawiony kosz na artykuły spożywcze dla ubogich a po każdej Mszy Świętej rozprowadzane są baranki na stół wielkanocny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dofinansowanie leczenia dzieci przez Caritas Diecezjalną. Natomiast we wtorek i w środę w godzinach od 15.30 do 18, Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał żywność ubogim osobom naszej parafii.
 
7. Przy ołtarzu św. Franciszka można do skarbony wrzucić ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
 
8. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła, natomiast ofiary złożone na tacę w najbliższą środę będą przeznaczone na cele rekolekcyjne. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.
 
9. W naszym sklepiku można nabyć ciekawą książkę prof. Wojciecha Roszkowskiego pt. „Mistrzowska Gra Józefa Piłsudskiego”, oraz prasę katolicką.
 
10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Maria Irena Mrzygłód, zam. przy ul. Grunwaldzkiej. Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.
Autor:Klasztor / 2018-03-18
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.