Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
VI niedziela wielkanocna
1. W przyszłą Niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypada na najbliższy czwartek. Od średniowiecza, w Kościele w trzy dni poprzedzające Wniebowstąpienie, obchodzono Dni błagalne o urodzaje. W Polsce nazywano je Dniami Krzyżowymi, bowiem procesje modlitewne ruszały w kierunku krzyży stojących w polu, przy których odprawiano nabożeństwa błagalne.
W poniedziałek odprawia się mszę z wotywy w okresie zasiewów, we wtorek - o uświęcenie pracy ludzkiej, zaś w środę: za głodujących. W naszej świątyni podczas wieczornych Mszy św. w kolejne trzy dni, będziemy się modlić w tych intencjach, oraz o bardzo potrzebny deszcz.
 
2. W ubiegłym roku na pamiątkę obchodów 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatmie w Portugalii, w naszym Sanktuarium poświęcona została figura Matki Bożej Fatimskiej, która i w tym roku towarzyszyć będzie naszej modlitwie od 13 maja do 13 października. Matka Najświętsza prosiła nas wszystkich o pokutę i modlitwę różańcową. Weźmy ponownie do ręki Różaniec, aby dla siebie i naszej Ojczyzny zjednywać Boże miłosierdzie. Pierwsze Nabożeństwo Fatimskie odbędzie się w przyszłą Niedzielę po Mszy św. o 18.30.
 
3. Przez cały maj zapraszamy na Nabożeństwa Majowe o godz. 18. Zachęcamy do udziału w tych pięknych maryjnych nabożeństwach, szczególnie dzieci i młodzież.
 
4. Kino „Helios” w Rzeszowie zaprasza w tych dniach na filmy: „Paweł,  Apostoł Chrystusa” (4-17 maja) oraz „Bóg nie umarł: Światło w ciemności” (od 18 maja).
 
5. W najbliższy wtorek przeżywamy Uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika, Patrona Polski. W tym dniu młodzież naszej parafii przyjmie z rąk księdza biskupa sakrament bierzmowania. Uroczystość odbędzie się w kościele Chrystusa Króla o godz 18.
 
6. Naszą młodzież i dzieci oraz naszą Ojczyznę polecajmy Bogu słowami ks. Piotra Skargi:
 
Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przyniosła Imieniu Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości.
Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie.
Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
Autor:Klasztor / 2018-05-06
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.