Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
W 6. rocznicę śmierci Jana Pawła II
Sześć lat temu, w Wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego odszedł do Pana Jan Paweł II. Od tego czasu, wierni prośbie papieża, aby modlić się za niego za życia i po śmierci, gromadziliśmy się na comiesięcznej modlitwie różańcowej w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej i na Mszy świętej w intencji rychłej beatyfikacji i kanonizacji papieża z Polski. Dzisiaj zgromadzenie to miało miejsce po raz ostatni, gdyż już 1 maja cieszyć się będziemy wyniesieniem Sługi Bożego do chwały ołtarzy.
Wieczornej Mszy świętej w zastępstwie ks. bpa Kazimierza Górnego, przewodniczył ks. dr Jerzy Buczek, kanclerz kurii rzeszowskiej. Przed błogosławieństwem ksiądz kanclerz powiedział: "W imieniu Księdza Biskupa Ordynariusza, z całego serca Wam wszystkim zgromadzonym tutaj, w świątyni, także tym, którzy przez te lata modlili się w innych świątyniach, czy w swoich domach, dziekuję za to piękne wypełnienie testamentu Jana Pawła II, który nas prosił: Módlcie się za mnie za życia i po śmierci. Przez te lata tyle modliliście się. Z całego serca Bóg zapłać za to. Od maja będziemy w szczególny sposób modlić się, przez wstawiennictwo Jana Pawła II, już jako błogosławionego. Niech ten czas, do maja, a później do czerwca, będzie takim wyjątkowym czasem dla nas wszystkich. Wykorzystajmy pięknie te dni w naszych rodzinach, w naszych parafiach. Na ten czas niech Bóg nam błogosławi".
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.