Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
W szranki z ateistami
Trzydziesta trzecia katecheza audiowizualna w naszym kościele poświęcona była tematowi obrony wiary i Kościoła. Jej gościem był Sławomir Zatwardnicki, autor książki, pt. "Katolicki pomocnik towarzyski, czyli jak pojedynkować się z ateistą". Celem spotkania było danie odpowiedzi jak należy bronić prawdy wiary, w które wierzymy i czy warto zawsze podejmować polemikę z osobami, które nie chcą ich przyjąć. 
Gość spotkania przekonywał, że wiary i Kościoła należy bronić zawsze, gdy są atakowane w przestrzeni publicznej, natomiast trzeba się zastanowić, czy warto podejmować polemikę z osobami, które nie są otwarte na rozmowę i argumentowanie. Spotkanie zakończyło się promocją książki Zatwardnickiego, która obecnie znajduje się na liście bestsellerów wielu księgarń katolickich.

Kolejna katecheza audiowizualna odbędzie się 11 grudnia, a jej gościem będzie była modelka i celebrytka Ania Golędzinowska. Katecheza, pt. "Ocalona z piekła" rozpocznie się o 19.30.

Zdjęcia: Piotr Szobak

  
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.