Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Włoskie ogrody

Rozpoczęły się prace związane z budową ogrodów przy klasztorze ojców bernardynów w Rzeszowie. W 2006 r. Rada Miasta zwróciła zakonnikom plac, zabrany im niegdyś przez władze PRL. Zakonnicy chcą na nim zbudować podwieszane ogrody w stylu włoskim.
 Betonowy plac ma  zmienić się w ogrody zasadzone na stropie i podtrzymywane przez słupy. W środku będzie znajdował sie ołtarz polowy. Projekt przewiduje także m.in. utworzenie trawników, labiryntów z krzewów oraz zagajników z drzewami owocowymi. Ogrodzenie parku pokryją pnącza. Ogrody będą częścią bernardyńskiego centrum religijno–kulturowego.
 „Ogrody będą oazą spokoju i miejscem pełnym zieleni, z którego będą mogli korzystać nie tylko rzeszowianie, ale i licznie przybywający pielgrzymi” – wyjaśnił o. Rafał Klimas, gwardian klasztoru ojców bernardynów. Zakonnik przekonuje, że będzie to "swoiste miejsce ciszy w centrum miasta". - Mam nadzieję, że będzie sprzyjać nie tylko odpoczynkowi, ale także zadumie i modlitwie w cieniu Matki Bożej Rzeszowskiej – dodaje o. Klimas.
Projekt przebudowy placu przewiduje budowę parkingu podziemnego na około 200 miejsc. Przebudowany zostanie także klasztor. Dobudowane zostaną dwa skrzydła. Inwestycja powstanie do końca 2012 roku.
 

Tekst pochodzi z ekai.pl

ik / maz, Rzeszów, 2010-04-07

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.