Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Zjazd Szkolnych Kół Caritas

  2016-06-03
   W tym roku wszystkie spotkania Wiosennych Zjazdów Szkolnych Kół Caritas, w związku z Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia, odbędą się w Kościołach Stacyjnych, w których znajdują się Bramy Miłosierdzia.
  Na tez wydarzenia złoży się msza św. oraz spotkanie formacyjno-szkoleniowe dla tych organizacji.
  W Rzeszowie najpierw 31 maja szkolne Koła Caritas spotkały się w Katedrze, a 3 czerwca w naszym Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej na Mszy św. pod przewodnictem Ks. Bp Kazimierza Górnego.
 • Zakończenie Oktawy Bożego Ciała

  2016-06-02
  Przez całą Oktawę Bożego Ciała w Sanktuarium M.B. Rzeszowskiej odbywały się nabożeństwa ze śpiewem Nieszporów, litanią oraz procesją eucharystyczną zakończoną błogosławieństwem Najśw. Sakramentem. Uczestniczyło w nich wielu wiernych, dzieci, asysty procesyjne, osoby zakonne a także Ks. Bp Kazimierz Górny.
  Na zakończnie Oktawy po poświęceniu wianków rozpoczeła się Msza św. konwencka pod przewodnictwewm Ks. Bp Kazimierza Górnego, podczas której w szczególny sposób polecaliśmy Bożemu Miłosierdziu zmarłego niedawno na Ukrainie naszego współbrata w Zakonie św. Franciszka śp. - Ks. Abp Herkulana Piotra Malczuka OFM.
 • Uroczysta procesja Bożego Ciała

  2016-05-26
  Tradycyjnie uroczysta procesja eucharystyczna z racji Uroczystości Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczeła się po Eucharystii przy Kościele Farnym w Rzeszowie. Mszy św. o godz. 9.00 przewodniczył Ordynariusz Diecezji bp Jan Wątroba, który wygłosił także homilię. W Eucharystii oraz procesji wzieli udział także: Ks. Bp Kazimierz Górny, kapłani Kurii oraz dekanatów, zakonnicy i zakonnice, przedstawiciele władz miasta, służb mundurowych oraz cechów rzemieślników, poczty sztadarowe a także uczniowie szkół katolickich oraz wielu wiernych. Szczególnie licznie ze swymi rodzicami zgromadziły się dzieci, które słały kwiaty i dzwoniły dzwoneczkami.
  Procesja prowadziła do 4 ołtarzy przy których odśpiewano Ewangelie i Suplikacje. Orkiestra Dęta z Zaczernia uświetniła oprawę liturgiczną tej publicznej modlitwy.
  Na zakończnie przy Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej odśpiewano dziękczynne Te Deum i Ks. Biskup udzielił błogosławieństwa Najśw. Sakramentem. Następnie z racji święta poświęcił chleby przygotowane przez cechy rzemieślników i Caritas, które wierni mogli zabrać do swych domów.
  Pan Jan Budziaszek zaprosił wszystkich na wieczorny koncert Jednego Serca Jednego Ducha.
 • I Komunia św

  2016-05-22
  W niedzielę 22 czerwca, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej w czasie Mszy św. o godz. 12.00 dzieciom klas III z terenu naszej Parafii oraz uczących się w Szkole Podstawowej Nr 1 o. Rafał Klimas OFM, proboszcz i kustosz sanktuarium, udzielił sakramentu I Komunii św..
  Do godnego przyjęcia tego sakramentu 25 dzieci przygotował o. Anastazy Popiel OFM, katecheta.
  W uroczystościach wzieli udział rodzice i krewni dzieci, które przez najbliże dni bedą codziennie przyjmować Pana Jezusa do swoich serc w ramach Białego Tygodnia.
 • Marsz dla Życia i Rodziny

  2016-05-15
  Marsz dla Życia i Rodziny w Rzeszowie rozpoczął się o godz. 15.00 przy naszym Sanktuarium i kierował się w stornę rynku. Wśród maszerujących niesiono transparenty z napisami tj. „Od poczęcia człowiek”, „Aborcja jest zabijaniem”, „Aborcja boli przez całe życie”, „Poznaj dziewczynę, inwestuj w rodzinę”, „Niskie podatki dla ojca i matki”, „Mamo, jestem chory, ale nikt nie będzie cię kochał tak, jak ja”. „Chłopak i dziewczyna normalna rodzina”.
  Szczególnym gościem był prof. Bogdan Chazan.
 • Wigilia Uroczystości Zesłania Ducha Św.

  2016-05-14
  W Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Św. w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej miało miejsce czuwanie wszystkich Wspólnot Odnowy w Duchu Św. działających w Rzeszowie. Czuwanie przed Najśw. Sakramentem obfitowało w modlitwy uwielbienia i śpiewy na chwałę Boga. Zakończyła je Eucharystia o północy.
 • Dzień modlitewno-formacyjny dla sióstr zakonnych

  2016-05-09
  W maryjnym miesiącu swój Dzień modlitewno-formacyjny przyżywały siostry zakonne. Po adoracji Najśw. Sakramentu konferencję formacyjną wygłosił o. Zefiryn Mazur OFM. spotkanie zakończyła Eucharystia.
 • Pielgrzymka Akcji Katolickiej Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Rzeszowskiej

  2016-04-30
  W Roku Miłosierdzia odbyła się pielgrzymka Akcji Katolickiej, Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Rzeszowskiej do Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. W programie było zawiązanie wspólnoty w Ogrodach Bernardyńskich oraz procesja i przejście przez Bramę Miłosierdzia w Sanktuarium, a następnie Msza św. pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Ks.Bp Jana Wątroby. Wszyscy uczestnicy odnowili przyrzeczenia chrzcielne oraz dokonali aktu zawierzenia się Pani Rzeszowa, Matce Miłosierdzia.
 • Msza św. na rozpoczęcie Rajdu Dookoła Polski 2016

  2016-04-29
  W dniach 29.04-06.05.2016 r. (w roku jubileuszowym) Akcja Katolicka organizuje rowerowy Rajd Dookoła Polski 2016, który z założenia jest dziękczynną pielgrzymką chrześcijańską o charakterze religijnym, patriotycznym i turystycznym.
  Rajd rozpoczał się Mszą św. o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, której przewodniczył ks. Stanisław Potera, koncelebrował m.in. ks. Witold Pazdan, kapelan rajdu.
  Trasa przebiega przez miejsca szczególne w polskiej historii tj. Kałków, Warszawę,Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski, Gidle, Częstochowę, Kraków Łagiewniki, Lipnicę Murowaną, Tęgoborze, Tuchów i Rzeszów.
 • Dzień modlitewno-formacyjny dla sióstr zakonnych

  2016-04-11
  11kwietnia br. w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym odbył się kolejny Dzień modlitewno-formacyjny dla sióstr zakonnych z naszej diecezji rzeszowskiej. Stałymi punktami spotkania były: adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź, konferencja oraz Msza św.
 • Dzień Świętości Życia i Narodowy Dzień Życia

  2016-04-05
  W tym roku, z racji Oktawy Wielkanocy, w poniedziałek po jej zakończeniu, czyli 4 kwietnia, przypadła Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ta uroczystość jest także Dniem Świętości Życia, a tuż po niej obchodzimy także Narodowy Dzień Życia. W czasie wieczornej Mszy św., której przewodniczył o. Przybysław Majewski, duszpasterz parafialnej wspólnoty Adopcji Dziecka Poczętego, bardzo wielu podjeło się tego pięknego dzieła 9-cio miesięcznej modlitwy za poczęte dziecko, którego życie jest zagrożone. Kazania na każdej Mszy św. głosił o. Artur Stępień, wikariusz klasztoru.
  We wtorek, 5 kwietnia, w ramach diecezjalnych obchodów XII Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia pod hasłem "Nowe życie w Chrystusie" w naszym Sanktuarium odmówiliśmy Różaniec w intencji Ojczyzny, a wieczornej Eucharystii "O szacunek dla życia w naszej Ojczyźnie" przewodniczył Ks.Inf. Wiesław Szurek, kazanie wygłosił Ks. Jan Kobak z Diecezjalnego Referatu Duszpasterstwa Rodzin. Obecni byli także ks. prał. Jan Młynarczyk, ks. Jerzy Buczek, ks. Stanisław Słowik oraz przedstawiciele grup duszpasterskich modlących się i stojących na straży ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Wszystkich powitał o. Rafał Klimas. kustosz sanktuarium.
  Dzięki diecezjalnemu Katolickiemu Radio Via wielu wiernych łączylo się z nami w modlitwie. • Triduum Paschalne i Wielkanoc

  2016-03-27
  Od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Soboty w Sanktuarium trwała przedświateczna spowiedź od 6.00 do godzin wieczornych. Z oczyszczonymi sercami wzieliśmy udział w Liturgii Triduum Paschalnego.
  W Wielki Czwartek Mszy Ostatniej Wieczerzy wraz z obrzędem obmycia nóg przewodniczył J.E.Ks.Bp Kazmierz Górny, a po jej zakończeniu odbyła się adoracja Pana Jezusa w "ciemnicy". W Wielki Piątek odczytaliśmy Mękę Pańską i adorowaliśmy Chrystusa na Krzyżu a póżniej przy Grobie, pilnowanym przez Straż Grobową.
  Liturgią Wigilii Paschalnej, która rozpoczęła się przy ogniu na Placu św. Jana z Dukli, pod przewodnictem o. Rafała Klimasa OFM, kustosza i proboszcza, weszliśmy w obchody Zmartwychwstania Pańskiego.
  Porannej Procesji Rezurekcyjnej oraz Mszy św. w Wielkanoc przewodniczył J.E.Ks.Bp Jan Wątroba, Ordynariusz Diecezji, który wygłosił homilie a przed uroczystym błogosławieństwem złożył wszystkim życzenia i podziekowania za zaangażowanie i udział w obchodach najważniejszych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Strony: « Poprzednia 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 53 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.