Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Niedziela Palmowa i koncert „Tempus passionis”

  2016-03-20
  Wielki Tydzień rozpoczyna Niedziela Palmowa, w której wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęceniu palm na Placu św. Jana z Dukli przed Bazyliką, procesji z palmami oraz uroczystej sumie przewodniczyły o. Rafał Klimas OFM, kustosz sanktuarium. W tym dniu odczytujemy w liturgii opis Męki Pana Jezusa.
  Oo Mszy św. wieczornej odbył się w naszej Bazylice koncert  pieśni  wielkopostnych pod nazwą „Tempus passionis” (czas pasji) w wykonaniu solistów i chórów akademickich rzeszowskich szkół wyższych.
 • XXV Sejmik Rehabilitacyjny Województwa Podkarpackiego

  2016-03-19
  W sobotę 19 marca 2016r. Mszą św o godz. 8.00 pod przewodnictwem Ks.Bpa Ordynariusza Jana Wątroby rozpoczął się w Rzeszowie XXV Sejmik Rehabilitacyjny Województwa Podkarpackiego. Po zakończeniu Eucharystii odbyły się obrady w Urzędzie Wojewódzkim.
 • Rekolekcje wielkopostne

  2016-03-16
  Od V Niedzieli Wielkiego Postu do środy (13-16 marca br) w naszej Parafii odbyły się rekolekcje wielkopostne. W tym szczgólnym Roku Miłosierdzia Bożego do nawrócenia i powrotu do miłosiernego Ojca prowadził nas Ks. dr. Jerzy Buczek, kanclerz Kurii Diecezji Rzeszowskiej, który wygłaszał nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św. Ponadto od poniedziałku do środy po wieczornej Eucharystii były także nauki stanowe dla kobiet, mężczyzn i grup apostolskich. We wtorek wielu skorzystało z sakramentu Bożego miłosierdzia, gdyż był to dzień spowiedzi rekolekcyjnej.
 • Dzień modlitewno-formacyjny dla sióstr zakonnych

  2016-03-14
  14 marca br. w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym odbył się kolejny Dzień modlitewno-formacyjny dla sióstr zakonnych z naszej diecezji rzeszowskiej. Stałymi punktami spotkania były: adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź, konferencja oraz Msza św. Całość koordynował ks. Stanisław Kamiński, referent diecezjalny do spraw zakonnych. Szczególnym gościem był J.E.Ks.Kazimierz Górny, któremu siostry złożyły zycze
 • Imieniny J.E.Ks.Bp Kazimierza Górnego

  2016-03-04
  3 marca w wigilię liturgicznego wspomnienia św. Kazimierza, królewicza, w naszym Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej wieczornej Eucharystii przewodniczył solenizant J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny, pierwszy Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej.
  We Mszy św uczestniczyli liczni kapłani zakonni i diecezjalni, na czele z Ks. Inf. Wiesławem Szurkiem i Ks. Kanclerzem Jerzym Buczkiem, siostry zakonne i wierni świeccy. Obecni byli przedstawiciele ruchów, stowarzyszeń i duszpasterstw. Homilię wygłosił Ks Jerzy Buczek.
  Kończąc Mszę św. Ks. Biskup podziękował wszystkim za modlitwę i udzielił pasterskiego błogosławieństwa.
  Po Eucharystii uczestnicy uroczystości złożyli Solenizantowi życzenia imieninowe w naszym Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym, gdzie także był poczęstunek dla wszystkich.
 • Droga Krzyżowa ulicami miasta i Msza św.

  2016-02-12
  Co roku w piątek po Środzie Popielcowej od 1993r ulicami Rzeszowa odbywa się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dnia 12 lutego 2016r. uczestniczyło w niej ok 8.000 wiernych, a modlitwie przewodniczył Ordynariusz Diecezji bp Jan Wątroba.
  Nabożeństwo rozpoczęło się o godz. 18.00 pod Krzyżem Ofiar Komunizmu na placu Śreniawitów. Wszystkie rozważania przygotował ks. Daniel Drozd – dyrektor Domu Diecezjalnego Tabor i koordynator diecezjalnych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.
  Ostatnia 14 stacja miała miejsce przy Bazylice Ojców Bernardynów. Na zakończenie ok. godz. 19.30 w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp Edwarda Białogłowskiego. Wszystkich powitał o. Artur Stępień OFM, wikary klasztoru.
  Mszę św. transmitowało Katolickie Radio Via.
 • XXIV Światowy Dzień Chorych

  2016-02-11
  Co roku 11 lutego, gdy przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes z woli św. Jana Pawła II na całym świecie obchodzony jest Dzień Chorych. W naszej diecezji rzeszowskiej centarlne uroczystości zawsze miają miejsce w naszym Sanktuarium Pani Rzeszowa.
  O godz. 9.00 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji J.E.Ks.Bp Jana Wątroby. W koncelebrze był także ks. inf. Wiesław Szurek, ks. prał. Stanisław Słowik Dyrektor Diecezjalnej Caritas, ks. Dziekan Władysław Jagusztyn, kapłani i zakonnicy, kapelani. W Mszy św. uczestniczyły także siostry zakonne,  Dyrektorzy szpitali wraz z pracownikami oraz licznie zebrani chorzy i niepełnosprawni ze swymi opiekunami. W imieniu kustoszów Sanktuarium wszystkich powitał o. Józef Wręczycki OFM.
  Słowo Boże wygłosił Ordynariusz Diecezji.
  Po zakończeniu Eucharystii wszystkich chorych i cierpiących poleciliśmy  wstawiennictwu Matki Bożej Rzeszowskiej, Matki Miłosierdzia.
  Następnie J.E.Ks. Bp Jan Wątroba udzielił wszystkim indywidualnego błogosławieństwa Najśw. Sakramentem a chorzy mogli przyjąć Sakrament Namaszczenia.

  Uroczystość była transmitowana przez Katolicie Radio Via oraz Radio Rzeszów więc wielu chorych mogło się łaczyć z nami także duchowo.
 • III Rzeszowski Festiwal Kolęd i Pastorałek

  2016-01-30
  W dniu 30 stycznia 2016 r. w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym w Rzeszowie odbył się już III Rzeszowski Festiwal Kolęd i Pastorałek. Organizatorem Festiwalu było Studium Muzyki Liturgicznej działające przy Bazylice oo. Bernardynów w Rzeszowie.
  W festiwalu wzięło udział 32 chóry i zespoły z Polski (m.in. z Warszawy, Krakowa, Lublina, Kielc) oraz z Ukrainy i Białorusi.
  W jury zasiedli: dr hab. Małgorzata Nowak – prof. UR – przewodnicząca jury; dr Anna Marek-Kamińska – Wydział Muzyki UR i SML i dr Tatiana Švajková – Uniwersytet Preszowski.
  Muzycy wykonali obowiązkowo kolędę „Lulajże Jezuniu” w dowolnym opracowaniu oraz wybrane kolędy i pastorałki.
  Po całodniowym przesłuchaniu, wybrane chóry zaśpiewały kolędy podczas wieczornej Mszy św. w naszej Bazylice, której przewodniczył J.E.Ks.Bp Jan Wątroba. Po Mszy św. odbył się koncert galowy oraz wręczono nagrody i dyplomy.
 • Noworoczny Dzień modlitewno-formacyjny dla sióstr zakonnych

  2016-01-11
  Po raz pierwszy już w Nowym 2016 Roku  w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym odbył się cykliczny Dzień modlitewno-formacyjny dla sióstr zakonnych z naszej diecezji rzeszowskiej. Tradycyjnie już miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź, konferencja oraz Msza św. Spotkania sióstr zakonnych przygotowuje ks. Stanisław Kamiński, referent diecezjalny do spraw zakonnych.
 • Kolęda w klasztorze

  2016-01-10
  W Niedzielę Chrztu Pańskiego, kończącą liturgiczny okres Bożego Naordzenia, wieczornej Mszy Świętej przewodniczył J.E.Ks Bp Kazimierz Górny. Po zakończeniu Eucharystii nawiedził wszystkie cele zakonników, aby ich mieszkańców otoczyć modlitwą i pobłogosławić.
  Po wizycie duszpasterskiej wspólnota klasztorna wraz z księdzem biskupem spotkała się przy wspólnym stole, aby śpiewem kolęd wysławiać tajemnicę Bożego Wcielenia.
 • Zakończenie starego i rozpoczęcie Nowego 2016 Roku

  2016-01-01
  W ostatni dzień 2015 roku nabożeństwu dziękczynno-błagalnemu o godz. 17.30 przewodniczył o. Artur Stępień OFM, wikariusz klasztoru. Uczestniczyło w nim wielu wiernych, a wśród nich J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny.
  o. Marian Wachowicz OFM, wikary parafii, przewodniczył wieczornej Mszy św. i w kazaniu podsumował roczną działalność duszpasterską naszego Sanktuarium i Parafii
  Już w Nowym 2016 Roku o północy Mszy św. przewodniczył J.E.Ks.Bp Edward Białogłowski. W tej pierwszej tegorocznej Eucharystii wzięli udział licznie zgromadzenni wierni, a szczegónie członkowie rzeszowskich Wspólnot Odnowy w Duchu Św.
 • Narodzenie Pańskie

  2015-12-25
  W Uroczystość Narodzenia Pańskiego w naszej Bazylice nastąpiło otwarcie szopki oraz Pasterka o północy pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp Kazimierza Górnego.
  Mszy św. o 7.30 przewodniczył J.E.Ks.Bp Edward Białogłowski.
  W Święto św. Szczepana o godz. 12.00 Eucharystię sprawował J.E.Ks Bp Jan Wątroba, któremu złożyliśmy życzenia świąteczne oraz imieninowe.

  Szopkę przygotował br. Wawrzyniec wraz z Panem Kamilem i Markiem.
Strony: « Poprzednia 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 53 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.