Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Dzień modlitewno-formacyjny dla sióstr zakonnych

  2015-12-14
  14 grudnia br. w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym odbył się kolejny Dzień modlitewno-formacyjny dla sióstr zakonnych z naszej diecezji rzeszowskiej. Stałymi punktami spotkania były: adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź, konferencja oraz Msza św. Całość koordynował ks. Stanisław Kamiński, referent diecezjalny do spraw zakonnych.
 • Uroczystość i Oktawa Niepokalanego Poczęcia NMP

  2015-12-08
  Maryja Niepokalanie Poczęta jest Patronka naszej bernardyńskiej prowincji Zakonu Braci Mniejszych. W dniu dzisiejszym Papież zainagurował Rok Miłosiedzia Bożego w Rzymie. W ten szczególny dzień odpustowy Mszy św. o 6.00 przewodniczył J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny. Kazania na każdej Mszy św. w ciągu dnia głosił Ks. Infułat Wiesław Szurek a wieczorem przewodniczył Eucharystii, którą koncelebrowali m.in. Ks. Prałat Jan Młynarczyk oraz Ks. Paweł Synoś z WSD,
  Wieczorną Mszę św. poprzedziły śpiewana uroczyste nieszpory maryjne celebrowane przez Ks. Pawła Synosia wraz z klerykami III kursu WSD Diecezji Rzeszowskiej, którzy przybyli wraz z wychowacą ks. Jackiem Szczęchem.
  Przed zasłonięciem cudownej figury Matki Bożej Rzeszowskiej nastąpiło zawierzenie Zakonu i Prowincji oo. Bernardynów Niepokalanej Matce Jezusa.
  Przez Oktawę będziemy odprawiać Nieszpory z procesją eucharystyczną a zakończy ją Msza św. pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp Jana Wątroby, Ordynariusza Diecezji.
 • Św. Mikołaj i dzieci

  2015-12-06
  5 grudnia w wigilię liturgicznego wspomnienia św. Mikołaja, biskupa, w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym bardzo licznie zgromadziły się dzieci wraz z rodzicami. Dzieki ofiarności wiernych, pracy Parafialnego Zespołu Caritas, młodzieży z Zespołu Szkół Nr 1 im. A. Towarnickiego oraz Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej św. Mikołaj w czasie tego oczekiwanego spotkania mógł podarować najmłodszym piękne prezenty. Dzieci z pomocą Pana Organisty powitały oraz dziękowały św. Mikołajowi śpiewem.
 • Uroczyste Oratorum Papieskie pt. "Dalekie wybrzeża ciszy..."

  2015-11-28
  Z okazji Jubileuszowych XV Światowych Dni Papieskich w sobotę 28 listopada br. po wieczornej Mszy św. w naszej Bazylice odbyło się Uroczyste Oratorium Papieskie pt. "Dalekie wybrzeża ciszy..." w wykonaniu artystów scen operowych, teatrów dramatycznych oraz artystów estradowych, które zorganizował Impresariat Artystyczny "Arte Musica" oraz Centrum Artystyczne "art-Polonica". Szczegóły na plakacie.
 • 2015-2016 JUBIELUSZ MIŁOSIERDZIA nasza Bazylika kościołem stacyjnym

  2015-11-16

  Na terenie Diecezji Rzeszowskiej
  decyzją Biskupa Ordynariusza
  w Roku Miłosierdzia
  odpust zupełny pod zwykłymi warunkami

  mogą uzyskać wierni, którzy obok Kościoła Katedralnego,
  nawiedzą m.in. naszą
  Bazylikę OO. Bernardynów w Rzeszowie

  Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego
  codziennie o godz. 15.00

  (w niedziele o godz. 14.45)

  Dekret ustanawiający kościoły stacyjne w Diecezji Rzeszowskiej
  z okazji Jubileuszu Miłosierdzia

 • Spotkanie Sióstr Zakonnych

  2015-11-09
  W każdym miesiącu odbywa się Dzień modlitewno-formacyjny sióstr zakonnych. Tym razem przypadł on w dniu 9 listopada br. i tradycyjnie rozpoczęła adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z okazją do spowiedzi, następnie odbyła się konferencja oraz Msza św.
 • Jednego Serca Jednego Ducha 2015 - Msza św., Różaniec i promocja płyt

  2015-10-18
  Dziś szczególnymi pielgrzymami, którzy przybyli do Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, byli organizatorzy Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha 2015.  Po zakończeniu Mszy św. o godz. 12.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem i u stóp M.B.Rzeszowskiej Pan Jan Budziaszek poprowadził modlitwę różańcową.
  Pózniej odbyła Agapa i promocja płyt z tegorocznego Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha.
 • Dzień modlitewno-formacyny sióstr zakonnych

  2015-10-12
  Dzień modlitewno-formacyjny sióstr zakonnych w dniu 12 października br. rozpoczęła adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z okazją do spowiedzi, następnie odbyła się konferencja oraz Msza św.
  Szczególną modlitwą siostry zakonne objęły solenizanta J.E.Ks.Bp Edwarda Białogłowskiego.
 • Procesja różańcowa i Msza św.

  2015-10-04
  W niedzielę, 4 października, o godz. 15.00 pod Krzyżem Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów rozpoczeła się Procesja Różańcowa, którą zakończyła Msza św. w naszej Bazylice o 16.30 pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp Kazimierza Górnego. W modlitwie w intencji Ojczyzny wzięli udział wierni czciciele Matki Bożej.
 • Transitus - wspomnienie śmierci św. Franciszka

  2015-10-03
  Każdego roku w wigilie Uroczystości św. Franciszka z Asyżu w Zakonie Serafickim wspominamy moment śmierci naszego Zakonodawcy.
  Z tej okazji Mszy św. o godz. 18.30 przewodniczył J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny wraz z Księżmi Infułatami, Kapłanami z Kurii Rzeszowskiej, Księdzem Dziekanem oraz Kapłanami z dekanatu. W Eucharystii uczestniczyło wiele Sióstr zakonnych, członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej oraz liczni czciele św. Franciszka z Asyzu.
  Po zakończeniu Mszy św. nabożeństwu Transitus, które oznacza moment przejścia św. Franciszka z tego świata do nieba, przewodniczył o. Rafał Klimas OFM, kustosz sanktuarium i gwardian klasztoru.
  Na zakończenie wszyscy mogli uczcić relikwie św. Franciszka z Asyżu przez ich ucałowanie.
 • Msza św. Sybiraków

  2015-09-22
  We wtorek 22 września o godz. 10.30 w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej w intencji Ojczyzny oraz za ofiary wojny modlili się Sybiracy. Mszy św. Sybiraków przewodniczył ks. inf. Stanisław Mac, który także wygłosił pariotyczne kazanie do uczestników liturgii.
 • Dzień modlitewno-formacyjny dla sióstr zakonnych

  2015-09-14
  Dnia 14 września 2015r. w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym ropoczął się kolejny rok spotkań w ramach Dni modlitewno-formacyjnych dla sióstr zakonnych z naszej diecezji rzeszowskiej. Tradycyjnie już rozpoczęła go adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź, konferencja oraz Msza św. pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp Kazimierza Górnego.
  Za tę całoroczną formację sióstr oraz orgaznizację Dni modlitewno-formacyjnych odpowiada ks. Stanisław Kamiński, referent diecezjalny do spraw zakonnych.
Strony: « Poprzednia 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 53 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.