Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Szkolne Koła Caritas u stóp Pani Rzeszowa

  2015-09-13
  13 września 2015 r. w naszych Ogrodach Bernardyńskich Mszą św.  pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp Jana Wątroby zakończył się Ogólnopolski Jubileuszowy Zjazd Szkolnych Kół Caritas w Rzeszowie.
  Na spotkanie przybyli przedstawiciel Szkolnych Kół Caritas (SKC) z 22 diecezji w Polsce w liczbie ponad dwa i pół tysiąca dzieci i młodzieży z opiekunami i księżmi asystentami. Okazją do spotkania była przypadająca w tym roku 20. rocznica powołania Szkolnych Kół Caritas.
  Pierwsze takie koło powstało w II Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie. Od soboty uczestnicy zjazdu spotykali się w Hali Podpromie w Rzeszowie, a w niedzielę przeszli w marszu miłosierdzia do Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. W trakcie marszu zaplanowano 6 stacji (przy Hali Podpromie, Zamku Lubomirskich, fontannie multimedialnej, kościele św. Krzyża, kościele farnym i w Ogrodach Bernardyńskich), przy których uczniowie rzeszowskich szkół przedstawili krótkie scenki związane z świętą osobą zaangażowaną w dzieło miłosierdzia. Nad wszystkim czuwał ks. Stanisław Słowik – dyrektora Caritas Diecezji Rzeszowskiej, a prezydent RP Andrzej Duda wystosował z tej okazji list, który został odczytany wszystkim uczestnikom.
 • Uroczystość odpustowa Matki Bożej Rzeszowskiej

  2015-09-12
  Dnia 12 września przypada Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej. Na każdej Mszy św. kazania głosił ks. prał Jerzy Buczek, Kanclerz Kurii Diecezji Rzeszowskiej.
  O godz. 18.00 w Ogrodach Bernardyńskich rozpoczeła się Suma Pontyfikalna pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp o.Damiana Muskusa OFM z Krakowa. Obecni byli także Ks. Bp Kazimierz Górny oraz Ks. Bp Edward Białogłowski, Prowincjał o. Jarosław Kania OFM, Księża Infułaci Stanisław Mac i Wiesław Szurek oraz kapłani diecezjalni i zakonni, a także osoby konsekrowane i wielu wiernych czcicieli Pani Rzeszowa z Władzami Miasta, Starostwa, Województwa i przedstawicielami Parlamentu. W tym szczególnym dniu do Matki Bożej Rzeszowskiej pielgrzymowały także Służby Mundurowe i Rodziny. Po homilii Ks. Bp Damian Muskus poświęcił sztandar Strzelca.
  Po zakończeniu Mszy św. odbył się koncert orkiestry wojskowej oraz warszawskich muzyków Pani Moniki Grajewskiej i Pana Dariusza Janusa, którzy wykonali na cześć Pani Rzeszowa wiele pięknych utworów religijnych.
 • Odpust ku czci M.B.Rzeszowskiej - Maryja Matka Miłosierdzia

  2015-09-11
  W piątek 11 września Mszy św. o godz. 9.00 przewodniczył ks Marek Winiarski. Uczestniczyli w niej uczniowie i nauczyciele ze szkół średnich z naszego miasta. Szkoły reprezentowały poczty sztandarowe.
  O godz. 18.00 miał miejsce Akt zawierzenia Matce Bożej Rzeszowskiej ludzi chorych i osób im posługujących oraz modlitwa w ich intencji.
  Eucharystii wieczornej, w ramach pielgrzymki Służby Zdrowia, Chorych i Parafialnych Zespołów Caritas, przewodniczyły J.E.Ks.Bp Jan Niemiec.

 • Odpust ku czci M.B.Rzeszowskiej - Maryja Przyczyna naszej radości

  2015-09-10
  Dziś wraz z pocztami sztandarowymi przybyli do Sanktuarium uczniowie i nauczyciele szkół gimnazjalnych z Rzeszowa, aby modlić się o potrzebne łaski w nowym roku szkolnym przez przyczynę Pani Rzeszowa. Eucharystii przewodniczyły ks. Andrzej Pociask.
  Wieczorem na Adorację Najśw. Sakramentu oraz Mszę św. pod przewodnictewm J.E.Ks.Bp Jana Wątroby przybyły Ruchy, Bractwa i Stowarzyszenia Katolickie wraz z duszpasterzami.
  Biskup Ordynariusz w czasie Eucharystii pobłogosławił i nałożył krzyże animatorskie młodzieży z Ruchu Światło-Życie.
 • Odpust ku czci M.B.Rzeszowskiej - Maryja Stolica Mądrości

  2015-09-09
  W kolejnym dniu Odpustu podczas Mszy św. o godz. 9.00 pod przewodnictem ks. Janusza Podlaszczaka w ramach pielgrzymki do Sanktuarium nowy rok szkolny inagurowali uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych z naszego miasta. Delegacje szkolne wystawiły poczty sztandarowe.
  Wieczorem do Pani Rzeszowa pieglrzymowali tegoroczni kandydaci do bierzmowania wraz ze swymi duszpasterzami. Po wspólnym czuwaniu w Kaplicy Matki Bożej rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp Edwarda Białogłowskiego, podczas której młodziez otrzymała Symbole Wiary oraz złożyła swoje przyrzeczenia.
 • Odpust ku czci M.B.Rzeszowskiej - Urocz. Narodzenia NMP

  2015-09-08
  W wigilię Uroczystości Narodzenia NMP Nieszporami oraz wieczorną Eucharystią pod przewodnictwem o. Rafała Klimasa OFM, kustosza Sanktuarium, rozpoczęliśmy obchody tegorocznego odpustu ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej. Po zakończeniu Mszy św. odbył się koncert w wykonaniu Zespołu Szkół Muzycznych Nr 2 im. W. Kilara w Rzeszowie.
  8 września w Uroczystość odpustową Narodzenia NMP kazania wygłosił Ks. Prałat Jan Nikiel, Proboszcz Bazyliki Katedralnej we Lwowie.
  Natomiast wieczorem miała miejsce pielgrzymka Kół Żywego Różańca i wspólna modlitwa różańcowa w Kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej.
  Wieczornej Eucharystii przewodniczył J.E.Ks.Apb Edward Nowak z Rzymu wraz z Ks.Bp Marianem Rojkiem oraz Ks.Bp Janem Wątrobą, Obecni byli także inni kapłani oraz licznie zgromadzeni wierni czciciele Pani Rzeszowa.
  Na zakończenie J.E.Ks.Apb Edwardowi Nowakowi Biskup Ordynariusz w imieniu wszystkich zgromadzonych złożył życzenia z racji jego jubileuszu 25-lecia święceń biskupich.
 • Odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej

  2015-08-31