Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Książka o kapłanie o.Łucjanie Łuszczki

  2015-02-21

  Pragniemy zawiadomić, że właśnie ukazała się książka  autorstwa Wiesława Łuszczki na temat życia i działalności kapłana o. dr Łucjana Łuszczki  pt. „Pielgrzym z Sokołowa”. Życie i działalność ojca dr. Łucjana Łuszczki (1910-1991). Książka opisuje barwne i ciekawe życie o. Łucjana od jego narodzin w Sokołowie, poprzez wiek młodzieńczy, wybór formacji zakonnej, zesłanie na Syberię, pracę duszpasterską w ZSRR, służbę kapelańską w 2 Korpusie gen. W. Andersa, działalność duszpasterską i naukową na emigracji w Wielkiej Brytanii, Włoszech i Argentynie, aż do śmierci w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Bardzo serdecznie zachęcamy do nabycia i przeczytania tej bardzo ciekawej książki.
  Książkę można nabyć w Kancelarii Parafialnej w Sokołowie Małopolskim.

 • Droga Krzyżowa ulicami miasta Rzeszowa

  2015-02-20
  Tradycyjnie w piątek po Środzie Popielcowej po ulicach naszego miasta Rzeszowa odbyło sie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Przewodniczył mu J.E.Ks.Bp Jan Wątroba. W tym roku w sposób szczególny zaangażowane zostały osoby konsekrowane z racji Roku Życia Konsekrowanego. Droga Krzyżowa zakończyła się u bram naszej Bazyliki, w której na zakończenie była sprawowana Eucharystia pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp Edwarda Białogłowskiego. Wśród uczestników byli przedstawiciele władz, służb mundurowych, młodzież oraz liczni wierni.
 • XXIII Światowy Dzień Chorych

  2015-02-11
  11 lutego w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes z ustanowienia św. Jana Pawła II na całym świecie obchodzony jest Dzień Chorych. Z tej okazji centarlne uroczystości diecezjalne miały miejsce w Sanktuarium Pani Rzeszowa.
  O godz. 9.00 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem Ordynariusz Diecezji J.E.Ks.Bp Jana Wątroby. Obecni byli także ks. inf. Wiesław Szurek, ks. Stanisław Słowik Dyrektor Diecezjalnej Caritas, kapłani i zakonnicy, kapelani, siostry zakonne, przedstawiciele władz na czele z Panem Wicemarszałkiem, Dyrektorzy szpitali wraz z pracownikami oraz licznie zebrani chorzy i niepełnosprawni ze swymi opiekunami. W imieniu kustoszów Sanktuarium wszystkich powitał o. Artur Stępień OFM, wikariusz klasztoru.
  Słowo Boże wygłosił Ordynariusz Diecezji.
  Po zakończeniu Eucharystii przed Najśw. Sakramentem został odmówiony akt zawierzenia Bogu wszsystkich chorych i cierpiących przez wstawiennictwo Matki Bożej Rzeszowskiej.
  Następnie J.E.Ks. Bp Jan Wątroba udzielił wszystkim indywidualnego błogosławieństwa Najśw. Sakramentem, po którym każdy mógł przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych.

  Wielu chorych mogło się łaczyć z nami za pośrednictwem fal radiowych Katoliciego Radia Via oraz Radia Rzeszów.
 • Dzień Życia Konsekrowanego (zdjecia)

  2015-02-02
  2 lutego w Świeto Ofiarowania Pańskiego obchodzony jest także Dzień Życia Konsekrowanego. W tym roku Papież Franciszek w sposób szczególny kieruje naszą uwagę na Świętych założycieli wszystkich zakonów i zgromadzeń, gdyż ten czas ogłosił Rokiem Życia Konsekrowanego.
  Z tej racji dzis o godz. 9.30 w Kościele Farnym rozpoczęło się nabożeństwo dla osób konsekrowanych zakończone błogosławieństwem Najśw. Sakramentem.
  Następnie wszyscy procesyjnie przy śpiewie litanii przeszli do naszego Sanktuarium, aby o godz. 10.30 uczestniczyć we Mszy św. pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp Jana Wątroby, który wygłosił okolicznościową homilię. Wszystkie osoby konsekrowane odnowiły uroczyście swoją profesję zakonną prosząc Boga o potrzebne błogosławieństwo i łaski, wstawiennictwo Matki Bożej Rzeszowskiej oraz Świętych i Błogosławionych ze swoich zakonów i zgromadzeń, których relikwie spoczywały na ołtarzu.
 • Msza św. dla Sybiraków

  2015-01-27
  We wtorek 27 stycznia br. o godz. 10.15 w naszym Sanktuarium Pani Rzeszowa rozpoczęła się Msza św. dla Sybiraków, której przewodniczył ks.inf. Stanisław Mac. Ks. Infułat wygłosił także okolicznościową homilię.
  Ta szczególna okazja zgromadziła wielu wiernych, którzy modlili sie w intencji Ojczyzny oraz tych, którzy cierpieli i oddali życie za naszą wolność.
 • Dzień modlitewno-formacyjny Sióstr Zakonnych

  2015-01-12
  12 stycznia 2015r. do Bernardyńskiego Centrum Religijno-Kulturowego na pierwszy w Nowym Roku Dzień modlitewno-formacyjny przybyły Siostry zakonne z naszej diecezji rzeszowskiej. Tradycyjnie w planie spotkania odbyła adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź, konferencja oraz Msza św., ktorej przewodniczył ks. Stanisław Kamiński, referent diecezjalny do spraw zakonnych.
 • II Rzeszowski Festiwal Kolęd i Pastorałek

  2015-01-10
  W Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym we wspólpracy ze Studium Muzyki Liturgicznej (SML), organizatorem Festiwalu, w sobotę 10 stycznia 2015r. o godz. 8.30 rozpoczał się II Rzeszowski Festiwal Kolęd i Pastorałek.
  Na zakończenie Mszy św. o 18.30 przewodniczył J.E.Ks.Bp Edward Białogłowski, którą uświetniły śpiewy chórów i zespołów biorących udział w Festiwalu. Po zakończeniu Eucharystii miało miejsce uroczyste  rozdanie dyplomów i nagród oraz Koncert Galowy w wykonaniu zwycięzców.
  W Festiwalu wzięło udział dwadzieścia chórów w następujących kategoriach: chóry dorosłe, chóry dziecięce oraz zespoły wokalno – instrumentalne i orkiestry. W składzie jury zasiadali: dr hab. Jolanta Skorek-Münch – prof. UR (przewodnicząca jury); dr Anna Marek-Kamińska – SML; mgr Jadwiga Kot – UR; Dominik Lasota - kompozytor

 • Kolęda w klasztorze

  2015-01-05
  Zgodnie z tradycją w wigilię Uroczystości Objawienia Pańskiego, zwanego potocznie Uroczystością Trzech Króli, w klasztorze odbyła się "kolęda", której przewodniczył J.E.Ks.Bp Jan Wątroba. Ordynariusz naszej diecezji. Ks. Biskup najpierw celebrował Eucharystię o godz. 18.30, wygłosił okolicznościową homilię a następnie udał się do cel zakonnych, aby pobłogosławić mieszkajcych w nich zakonników i otoczyć klasztor modlitwą. Za tę posługę jesteśmy bardzo wdzięczni.
 • Zakończenie starego i początek Nowego 2015 Roku

  2015-01-01
  Ostatni dzień 2014 roku zakończyliśmy nabożeństwem dziękczynno-błagalnym o godz. 17.30, któremu przewodniczył o. Artur Stępień OFM, wikariusz klasztoru. Uczestniczyło w nim wielu wiernych, a wśród nich J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny, który następnie przewodniczył ostatniej tegorocznej Eucharystii z kazaniem podsumowującym roczną działalność duszpasterską naszego Sanktuarium i Parafii wygłoszonym przez o. Mariana Wachowicza OFM, wikarego parafii, .
  Już w Nowym 2015 Roku o północy Mszy św. przewodniczył J.E.Ks.Bp Edward Białogłowski, który wyglosił także okolicznościową homilię.
  Cieszymy się, że oprócz kapłanów zakonnych byli obecni także prezbiterzy z sąsiednich parafii oraz licznie zgromadzenni wierni, a szczegónie przedstawiciele rzeszowskich Wspólnot Odnowy w Duchu Św
 • XI Marsz za Życiem w Rzeszowie

  2014-12-28
  „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię” - pod tym hasłem w niedzielę, 28 grudnia 2014 roku, w Rzeszowie odbył się XI Marsz za Życiem. Rozpoczął się on przy pomniku Dzieci Nienarodzonych na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej. Na zakończenie przemarszu w naszym Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej o godz. 18.00 odbył się program słowno-muzyczny oraz sprawowana była Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciw życiu.
 • Święto św. Szczepana

  2014-12-26
  W drugi dzień Oktawy Narodzenia Pańskiego wspominaliśmy św. Szczepana, diakona i męczennika. Uroczystej sumie o godz. 12.00 przewodniczył Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej J.E.Ks.Bp Jan Wątroba, który wygłosił także homilę do licznie zgromadzonych wiernych. Ks. Biskupowi złożyliśmy także życzenia oraz otoczyliśmy naszego Pasterza serdeczną modlitwą z racji przypadających jutro jego imienin.
  Szczególnym gościem był także ks. Dariusz Dąbek, wykładowca KUL-u.
 • Szopka bożonarodzeniowa w naszej Bazylice (zdjęcia)

  2014-12-25
  Zapraszamy do obejrzenia ruchomej szopki bożonarodzeniowej i adoracji Dzieciątka Jezus.
  Szopkę wykonał br. Wawrzyniec Smyrdek OFM wraz z Panem Kamilem i Markiem a o świąteczny wystrój bazyliki zadbała Pani Zuzanna.
Strony: « Poprzednia 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 53 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.