Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Dzień Skupienia żeńskich zgromadzeń zakonnych

  2014-11-10
  Po raz kolejny odbyło się spotkanie osób konsekrowanych w Bernardyńskim Centrum Religijno – Kulturowym przy Sanktuarium Pani Rzeszowa. Uczestniczyły w nim siostry zakonne pracujące w diecezji rzeszowskiej. Spotkaniu przewodniczył ks. Stanisław Kamiński, referent diecezjalny do spraw zakonnych Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu byla okazja do spowiedzi, konferencje formacyjną wygłosił o.Władysław Waśko OFM a następnie spotkanie modlitewno-formacyjne zakończyła wspólna Eucharystia.
 • Jednego Serca Jednego Ducha 2014 - Msza św., Różaniec i promocja płyt

  2014-10-26
  Dziś w naszym Sanktuarium M.B. Rzeszowskiej Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył ks. Andrzej Cypryś, Diecezjalny Duszpasterz Akademicki a szczególnymi pielgrzymami byli wszyscy organizatorzy Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha 2014 z Panem Janem Budziaszkiem na czele, który po zakończeniu Mszy św. w przed wystawionym Najświętszym Sakramentem i u stóp M.B.Rzeszowskiej poprowadził modlitwę różańcową. Liturgię swoim spiewem ubogacił chór JSJD. Pózniej w Wojewódzkim Domu Kultury miała miejsce Agapa i promocja płyt z tegorocznego Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha, który odbył się w Rzeszowie jako dzięczynienie i uwielbienie Boga.
 • Zawierzenie Środowiska Akademickiego Matce Bożej Rzeszowskiej

  2014-10-15
  W środę 15 października w naszym Sanktuarium o godz. 18.30 rozpoczeła się Msza św. pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp Jana Wątroby, Ordynariusza Diecezji w koncelebrze Ks.Bpa Edwarda Białogłowskiego, Ks. Inf. Wiesława Szurka oraz wielu kapłanów Kurii Rzeszowskiej, WSD oraz związanych ze środowiskiem akademickim w Rzeszowie. We Mszy św. uczestniczyli przedstawiciele władz rzeszowskich uczelni, pracownicy nauki i administracji oraz studenci z delagacjami pocztów sztadarowych oraz chór. Homilie wygłosił Ordynariusz Diecezji. Po zakończeniu Mszy św. wszyscy udali się do Kaplicy Pani Rzeszowa, gdzie w imeniu wszystkich J.E.Ks.Bp Jan Wątroba dokonał Zawierzenia Środowiska Akademickiego Matce Bożej Rzeszowskiej, które także porzez modlitwę zainagurowało nowy rok akademicki 2014/2015.
 • Kolejny Dzień Skupienia dla żeńskich zgromadzeń zakonnych

  2014-10-13
  W ramach cyklicznego międzyzakonnego spotkania osób konsekrowanych w Bernardyńskim Centrum Religijno – Kulturowym przy Sanktuarium Pani Rzeszowa spotkały się siostry zakonne pracujące w diecezji rzeszowskiej. Spotkaniu przewodniczył J.E.Ks.Bp Edward Białogłowski. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu byla okazja do spowiedzi. Spotkanie modlitewno-formacyjne zakończyła Eucharystia pod przewodnictwem Ks.Bpa Edwarda Białogłowskiego w koncelebrze z ks. Stanisławem Kamińskim , referentem diecezjalnym do spraw zakonnych, oraz o.Rafałem Klimasem OFM, kustoszem sanktuarium.
 • Rzeszowska Krucjata Różancowa w intencji Ojczyzny

  2014-10-05
  W niedzielę 5 października br. o 15.00 pod Krzyżem Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów rozpoczęła  się kolejna Rzeszowska Krucjata Różańcowa, którą zorganizowała Akcja Katolicka i Domowy Kościół wraz ze swymi duszpasterzami. Modlitwę różańcową ubogaciły rozważania św. Jana Pawła II. Krucjata po przemarszu ulicami miasta Rzeszowa zakończyła się Mszą św. w naszej Bazylice o 16.30 pod przewodnictwem J.E.Ks. Bpa Jana Wątroby. Wśród kapłanów koncelebrujących był m. in. ks. inf. Wiesław Szurek, ks. prał. Stanisław Słowik oraz duszpasterze Akcji Katolickiej i Domowego Kościoła.
 • Transitus - pamiątka śmierci św. Franciszka z Asyżu

  2014-10-03
  3 października w wigilię Uroczystości św. Franciszka z Asyżu, naszego Zakonodawcy, do naszej franciszkańskiej świątyni przybyli czciciele św. Biedaczyny z Asyżu, aby uczcić pamiątkę jego prześcia z tego świata do domu Ojca. O godz. 18.30 miała miejsce Msza św. pod przewodnictwem J.E.Ks.Bpa Jana Watroby celebrowana wraz z kapłanami z Kurii Rzeszowskiej oraz z licznych parafii dekanatu i miasta Rzeszowa. Ks. Bp Ordynariusz wygłosił homilię. Po zakończeniu Eucharystii rozpoczeło się nabożeństwo upamiętaniające śmierć św. Franciszka tzw. Transitus, któremu przewodniczył o. Rafał Klimas OFM, kustosz sanktuarium i proboszcz parafii. Wzieli w nim udział także J.E.Ks.Bp Edward Białogłowski oraz Ks.Bp Kazmierz Górny, cała wspólnota naszego klasztoru, duchowieństwo, Siostry zakonne, Franciszkański Zakon Świeckich, Franciszkańska Młodziez Oazowa, Liturgiczna Służba Ołtarza oraz wielu wiernych.
 • Odszedł do Domu Ojca śp. Ks.Płk.Kan. Józef Pałęga

  2014-09-20

   Niech odpoczywa w pokoju wiecznym     

 • Dzień Skupienia dla żeńskich zgromadzeń zakonnych

  2014-09-15
  Adoracja Najświętszego Sakramentu, wspólnotowa Eucharystia, a przede wszystkim rozmowy o wyzwaniach jakie czekają siostry zakonne w rozpoczynającym się roku formacyjnym i roku pracy. W ramach cyklicznego międzyzakonnego spotkania osób konsekrowanych w Bernardyńskim Centrum Religijno – Kulturowym przy Sanktuarium Pani Rzeszowa spotkały się siostry zakonne pracujące w diecezji rzeszowskiej. Spotkaniu przewodniczył J.E.Ks.Bp Jan Wątroba wpisuje się w przygotowania do Roku Życia Konsekrowanego, który rozpocznie się w Kościele 21 listopada 2014r.
 • Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej - Suma Pontyfikalna (ZDJĘCIA)

  2014-09-12
  12 września od chwili odsłonięcia cudownej figury Pani Rzeszowa o godz. 6.00 przez cały dzień bazylikę nawiedzali mieszkańcy Rzeszowa i okolic, aby się wyspowiadać, zyskać odpust i oddać pokłon swojej niebieskiej Matce. Kazania głosił ks.inf Wiesław Szurek.
  Wieczorem o godz. 18.00 rozpoczeła się Uroczysta suma pontyfikalna ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej na ołtarzu polowym w Ogrodach Bernardyńskich. Przewodniczył jej i wysłosił homilię Biskup Pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej J.E.Ks.Bp Stanisław Jamrozek. Mszę współcelebrowali także J.E.Ks.Bp Jan Wątroba, Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej, Ks.Bp Kazimierz Górny I Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej, Ks.Bp Jan Niemiec, Biskup Pomocniczy Diecezji Kamienieckiej oraz Księża Infułaci, Prałaci wraz z kapłanami.
  Z ramienia Zakonu powitał wszystkich Wikariusz Prowincji Niepokolanego Poczęcia oo. Bernardynów o. Kazimierz Kowalski OFM oraz o.Rafał Klimas OFM, kustosz sanktuarium i proboszcz parafii.
 • Msza św. z udziałem Marszałka i Samorządu Województwa Podkarpackiego

  2014-09-12
  W Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej o godz.. 9.00 celebrował J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny wraz z Biskupami pomocniczymI: Archidiecezji Przemyskiej J.E.Ks.Bp Stanisławem Jamrozkiem oraz Diecezji Tarnowskiej J.E.Ks.Bp Stanisławem Salaterskim. W Eucharystii w sposób szczególny uczestniczył Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Samorząd Województwa Podkarpackiego, który obchodzi  jubileusz 15-lecia istnienia i z tej racji także włączył się w dzięczynienie u stóp Pani Rzeszowa w ramach obchodów odpustowych.
  I Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny wygłosił kazanie, w którym podkreślił potrzebę służenia najbardziej potrzebującycm przez sprawujących władze.

 • Osoby konsekrowane u Rzeszowskiej Pani

  2014-09-11
  W wigilię Uroczystości Matki Bożej Rzeszowskiej o godz. 18.00 nieszpory maryjne celebrował kusztosz sanktuarium o. Rafał Klimas OFM. Po ich zakończeniu rozpoczęła się Msza św. ze szczególnym udziałem osób konsekrowanych pod przewodnictwem Wikariusza Biskupiego ks. dra Stanisława Kamińskiego. On także wygłosił okolicznościową homilię. Wszystkie osoby konsekrowane zawierzyły się pod obronę Matki Bożej Rzeszowskiej.
 • Pielgrzymka Chorych, Samotnych i Starszych

  2014-09-11
  W przeddzień Uroczystości Matki Bożej Rzeszowskiej w Jej sanktuarium na Mszy św. o godz. 9.00 zgromadziły się osoby cierpiące, chore, samotne i starsze. Wyszystkich powitał wikariusz klasztoru o. Artur Stępień OFM a Mszy św. przewodniczył i wygłosił homilię J.E.Ks.Bp Edward Białogłowski. Ks. Biskup zachęcał, aby każdy swoje cierpienie, choroby, samotność i doświadczenie życiowe starał sie zawsze wykorzystywać na chwałę Boga i dla bliźniego. Wielkim darem dla innych jest bowiem poświęcony im czas i obecność w trudach życia. Cierpienie, choroba i starość przeżyte z Bogiem stają się uświęcające, a człowiek wierzący nigdy nie jest samotny - podkreślał Wikariusz Generalny Diecezji Rzeszowskiej.
Strony: « Poprzednia 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 52 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.