Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Rzeszowska Krucjata Różancowa w intencji Ojczyzny

  2014-10-05
  W niedzielę 5 października br. o 15.00 pod Krzyżem Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów rozpoczęła  się kolejna Rzeszowska Krucjata Różańcowa, którą zorganizowała Akcja Katolicka i Domowy Kościół wraz ze swymi duszpasterzami. Modlitwę różańcową ubogaciły rozważania św. Jana Pawła II. Krucjata po przemarszu ulicami miasta Rzeszowa zakończyła się Mszą św. w naszej Bazylice o 16.30 pod przewodnictwem J.E.Ks. Bpa Jana Wątroby. Wśród kapłanów koncelebrujących był m. in. ks. inf. Wiesław Szurek, ks. prał. Stanisław Słowik oraz duszpasterze Akcji Katolickiej i Domowego Kościoła.
 • Transitus - pamiątka śmierci św. Franciszka z Asyżu

  2014-10-03
  3 października w wigilię Uroczystości św. Franciszka z Asyżu, naszego Zakonodawcy, do naszej franciszkańskiej świątyni przybyli czciciele św. Biedaczyny z Asyżu, aby uczcić pamiątkę jego prześcia z tego świata do domu Ojca. O godz. 18.30 miała miejsce Msza św. pod przewodnictwem J.E.Ks.Bpa Jana Watroby celebrowana wraz z kapłanami z Kurii Rzeszowskiej oraz z licznych parafii dekanatu i miasta Rzeszowa. Ks. Bp Ordynariusz wygłosił homilię. Po zakończeniu Eucharystii rozpoczeło się nabożeństwo upamiętaniające śmierć św. Franciszka tzw. Transitus, któremu przewodniczył o. Rafał Klimas OFM, kustosz sanktuarium i proboszcz parafii. Wzieli w nim udział także J.E.Ks.Bp Edward Białogłowski oraz Ks.Bp Kazmierz Górny, cała wspólnota naszego klasztoru, duchowieństwo, Siostry zakonne, Franciszkański Zakon Świeckich, Franciszkańska Młodziez Oazowa, Liturgiczna Służba Ołtarza oraz wielu wiernych.
 • Odszedł do Domu Ojca śp. Ks.Płk.Kan. Józef Pałęga

  2014-09-20

   Niech odpoczywa w pokoju wiecznym     

 • Dzień Skupienia dla żeńskich zgromadzeń zakonnych

  2014-09-15
  Adoracja Najświętszego Sakramentu, wspólnotowa Eucharystia, a przede wszystkim rozmowy o wyzwaniach jakie czekają siostry zakonne w rozpoczynającym się roku formacyjnym i roku pracy. W ramach cyklicznego międzyzakonnego spotkania osób konsekrowanych w Bernardyńskim Centrum Religijno – Kulturowym przy Sanktuarium Pani Rzeszowa spotkały się siostry zakonne pracujące w diecezji rzeszowskiej. Spotkaniu przewodniczył J.E.Ks.Bp Jan Wątroba wpisuje się w przygotowania do Roku Życia Konsekrowanego, który rozpocznie się w Kościele 21 listopada 2014r.
 • Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej - Suma Pontyfikalna (ZDJĘCIA)

  2014-09-12
  12 września od chwili odsłonięcia cudownej figury Pani Rzeszowa o godz. 6.00 przez cały dzień bazylikę nawiedzali mieszkańcy Rzeszowa i okolic, aby się wyspowiadać, zyskać odpust i oddać pokłon swojej niebieskiej Matce. Kazania głosił ks.inf Wiesław Szurek.
  Wieczorem o godz. 18.00 rozpoczeła się Uroczysta suma pontyfikalna ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej na ołtarzu polowym w Ogrodach Bernardyńskich. Przewodniczył jej i wysłosił homilię Biskup Pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej J.E.Ks.Bp Stanisław Jamrozek. Mszę współcelebrowali także J.E.Ks.Bp Jan Wątroba, Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej, Ks.Bp Kazimierz Górny I Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej, Ks.Bp Jan Niemiec, Biskup Pomocniczy Diecezji Kamienieckiej oraz Księża Infułaci, Prałaci wraz z kapłanami.
  Z ramienia Zakonu powitał wszystkich Wikariusz Prowincji Niepokolanego Poczęcia oo. Bernardynów o. Kazimierz Kowalski OFM oraz o.Rafał Klimas OFM, kustosz sanktuarium i proboszcz parafii.
 • Msza św. z udziałem Marszałka i Samorządu Województwa Podkarpackiego

  2014-09-12
  W Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej o godz.. 9.00 celebrował J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny wraz z Biskupami pomocniczymI: Archidiecezji Przemyskiej J.E.Ks.Bp Stanisławem Jamrozkiem oraz Diecezji Tarnowskiej J.E.Ks.Bp Stanisławem Salaterskim. W Eucharystii w sposób szczególny uczestniczył Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Samorząd Województwa Podkarpackiego, który obchodzi  jubileusz 15-lecia istnienia i z tej racji także włączył się w dzięczynienie u stóp Pani Rzeszowa w ramach obchodów odpustowych.
  I Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny wygłosił kazanie, w którym podkreślił potrzebę służenia najbardziej potrzebującycm przez sprawujących władze.

 • Osoby konsekrowane u Rzeszowskiej Pani

  2014-09-11
  W wigilię Uroczystości Matki Bożej Rzeszowskiej o godz. 18.00 nieszpory maryjne celebrował kusztosz sanktuarium o. Rafał Klimas OFM. Po ich zakończeniu rozpoczęła się Msza św. ze szczególnym udziałem osób konsekrowanych pod przewodnictwem Wikariusza Biskupiego ks. dra Stanisława Kamińskiego. On także wygłosił okolicznościową homilię. Wszystkie osoby konsekrowane zawierzyły się pod obronę Matki Bożej Rzeszowskiej.
 • Pielgrzymka Chorych, Samotnych i Starszych

  2014-09-11
  W przeddzień Uroczystości Matki Bożej Rzeszowskiej w Jej sanktuarium na Mszy św. o godz. 9.00 zgromadziły się osoby cierpiące, chore, samotne i starsze. Wyszystkich powitał wikariusz klasztoru o. Artur Stępień OFM a Mszy św. przewodniczył i wygłosił homilię J.E.Ks.Bp Edward Białogłowski. Ks. Biskup zachęcał, aby każdy swoje cierpienie, choroby, samotność i doświadczenie życiowe starał sie zawsze wykorzystywać na chwałę Boga i dla bliźniego. Wielkim darem dla innych jest bowiem poświęcony im czas i obecność w trudach życia. Cierpienie, choroba i starość przeżyte z Bogiem stają się uświęcające, a człowiek wierzący nigdy nie jest samotny - podkreślał Wikariusz Generalny Diecezji Rzeszowskiej.
 • Pielgrzymka Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas

  2014-09-10
  W środę 10 września na Mszę św. o godz. 18.30 pod przewodnictwem ks.prał Stanisława Słowika przybyli pokłonić się Pani Rzeszowa kapłani oraz członkowie Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas oraz przedstawiciele Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Dyrektor Diecezjalnej Caritas Ks. prał. Stanisław Słowik w homilii wezwał wszystkich do świadczenia miłosierdzia innym i ukazał przewodników w posłudze bliźniemu w tym m.in. św. Jana Pawła II, patronów diecezji św. Józefa Sebastiana Pelczara oraz bł. Karolinę Kózkównę. Wierni modlili się, aby Pani Rzeszowa pomogała im napełniać stągwie dobrych ucznków w codziennym życiu, jak to uczyniła w Kanie Galilejskiej prosząc o cud Jezusa dla potrzebująch ludzi.
 • Uczniowie i nauczyciele szkół średnich u M.B. Rzeszowskiej

  2014-09-10
  Dzis w naszym sanktuarium Pani Rzeszowa w czasie Mszy św. o godz. 9.00 pod przewodnictwem I Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej J.E.Ks.Bpa Kazimierza Górnego modlili się uczniowie i nauczyciele szkół średnich miasta Rzeszowa. Poczty standarowe wystawiły: Gimanzjum i Liceum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek, Zespół Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy, Zespół Szkół Samochodowych im. Obrońców Westerplatte i Zespół Szkół Spożywczych im. Tadeusza Rylskiego w Rzeszowie.
  Obecni byli także uczniowie i nauczyciele z ZespółU Szkół Nr 1 im. A. Towarnickiego oraz Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie.

 • Pielgrzymka Róż Różańcowych i Grup Maryjnych

  2014-09-09
  9 września o godz. 18.30 na Mszę św. pod przewodnictwem ks. dra Tadeusza Wyskiela do stóp Matki Bożej Rzeszowskiej pielgrzymowali Jej szczególni czciciele należący do Róż Różańcowych i Grup Maryjnych. Diecezjalny Duszpasterz Rodzin Różańcowych Ks. dr Tadeusz Wyskiel w wygłoszonym słowie podkreślił rolę Maryi w dziele zbawienia świata, w dziejach Europy, Polski i wielu narodów oraz  potrzebę codziennego siągania po różaniec
 • Uczniowie i nauczyciele szkół gimnazjalnych u Pani Rzeszowa

  2014-09-09
  W kolejnym dniu obchodów Odpustu ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej do sanktuarium przybyły delegacje uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych Stolicy Podkarpacia. Największa delegacje przybyła z Pierwszej szkoły katolickiej w Rzeszowie czyli Gimnazjum i Liceum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek, która funkcjonuje w obrębie naszej parafii. Równie wielu uczniów przybyło z Gimnazjum nr 9 z Odziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie oraz z pozostałych szkół, aby oddać cześć Pani Rzeszowa. Mszy św. o godz. 9.00 przewodniczył i wygłosił okolicznościową homilę J.E.Ks.Bp Jan Niemiec. Niech Maryja wyprasza wszystkim pielgrzymującym gimnazjalistom i nauczycielom potrzebne siły i łaski w dalszym formowaniu umysłu i serca.
Strony: « Poprzednia 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 53 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.