Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Przyjęcie nowych ministrantów

  2010-05-23
  W uroczystość Zesłania Ducha Świętego podczas Mszy świętej o 12.00 do grona ministrantów pełniących posługę liturgiczną w naszej Bazylice dołączyło dwóch nowych chłopców: Jakub Malak i Damian Sroka. Po kilkumiesięcznym przygotowaniu nowi ministranci złożyli dzisiaj swoje przyrzeczenia wiernej służby Chrystusowi przy ołtarzu oraz abstynencji od środków odurzających do 18 roku życia.
 • Pierwsza rocznica śmierci o. Jana Kapistrana Banacha

  2010-05-17
  Przed rokiem, 17. maja w godzinach popołudniowych odszedł do Pana o. Jan Kapistran Banach OFM, nasz współbrat w Zakonie Braci Mniejszych, który ostatnie dwadzieścia lat swojego życia spędził pracując w rzeszowskim klasztorze. Wierni odwiedzający nasze Sanktuarium zapamiętali go jako gorliwego kaznodzieję obdarzonego niezwykle donośnym głosem i wymagającego spowiednika.
 • Minęło 30 dni...

  2010-05-10
  10. kwietnia, naszą Ojczyznę dotknęła bolesna informacja o katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Wszyscy pasażerowie lotu i załoga samolotu zginęli w ten niewyobrażalnej tragedii. Dzisiaj mija 30 dni od ich śmierci. Z tej okazji w naszej Bazylice została odprawiona uroczysta Msza święta koncelebrowana w intencji ofiar katastrofy. Przewodniczył jej i kazanie wygłosił kustosz sanktuarium o. Rafał Klimas OFM. Po Eucharystii w kościele wyemitowano film Ewy Stankiewicz i Jana Pospieszalskiego, pt. "Solidarni 2010".
 • "Byłem bioenergoterapeutą..."

  2010-04-27
  Od kilku miesięcy w czasie katechez audiowizualnych w naszej Bazylice skupiamy się na tematach związanych z zagrożeniami życia duchowego. Podjęliśmy temat magii i wróżb, następnie miało miejsce świadectwo Leszka Dokowicza poświęcone zgubnym wpływom muzyki techno, potem razem z egzorcystą Diecezji Rzeszowskiej zastanawialiśmy się nad formami działań szatana w życiu człowieka, aż w końcu – dzisiaj – podjęliśmy  temat bioenergoterapii.
 • 60-lecie Zespołu "Bandoska"

  2010-04-25
  Dzisiaj w naszej Bazylie gościliśmy członków Zespołu Pieśni i Tańca "Bandoska". Zespół założony w 1950 roku pielęgnuje polskie tradycje taneczne, rozsławiając naszą Ojczyznę w krajach całego świata. W tym roku przypada 60. rocznica działalności grupy. Z tej okazji sprawowana była Eucharystia w intencji żyjących i zmarłych członków "Bandoski". Przewodniczył jej i kazanie wygłosił o. Wiktor Tokarski OFM.
 • Tydzień biblijny

  2010-04-18
  W Trzecią Niedzielę Wielkanocną Kościół w Polsce rozpoczął Tydzień Biblijny, którego celem jest podkreślanie ogromnej roli lektury i rozważania Słowa Bożego w życiu każdego katolika i życie tym Słowem na co dzień. Uroczystego otwarcia tygodnia w Diecezji Rzeszowskiej dokonał w naszej Bazylice ks. infułat Wiesław Szurek oraz moderator Dzieła Biblijnego ks. Marek Dzik
 • Sakrament bierzmowania

  2010-04-17
  Przez ostatnie kilka miesięcy młodzież z naszej parafii pod kierunkiem o. Przybysława Majewskiego OFM, a także z Zespołu Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie pod okiem o. Hieronima Staronia OFM przygotowywała się do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej - bierzmowania.
 • Modlitwa w intencji zmarłych pod Smoleńskiem

  2010-04-16
  W sobotę, 10. kwietnia wszystkich nas zaskoczyła smutna informacja o katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Od samego początku w naszej Bazylice trwają modlitwy w intencji ofiar katastrofy, a także wszystkich pogrążonych w żałobie. W czasie każdej Mszy świętej wzbudzane są intencje za zmarłych. Odbywają się Msze święte.
 • Msza żałobna

  2010-04-10
  Dzisiaj naszą Ojczyzną wstrząsnęła wiadomość o katastrofie rządowego samolotu wiozącego przedstawicieli władz Rzeczypospolitej Polskiej na uroczystości 70. rocznicy mordu w Katyniu. W wypadku zginął prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią, a także 87 innych pasażerów (ministrów prezydenckich, posłów, senatorów, duchownych i wojskowych) oraz 7 członków załogi.
 • Włoskie ogrody

  2010-04-07
  Rozpoczęły się prace związane z budową ogrodów przy klasztorze ojców bernardynów w Rzeszowie. W 2006 r. Rada Miasta zwróciła zakonnikom plac, zabrany im niegdyś przez władze PRL. Zakonnicy chcą na nim zbudować podwieszane ogrody w stylu włoskim. 
 • Procesja rezurekcyjna

  2010-04-04
  Po czterdziestodniowym okresie wielkopostnych modlitw, umartwień i zadumy, w naszych kościołach rozbrzmiewa dzisiaj radosne "Alleluja". Nasz Pan Jezus Chrystus zwyciężył śmierć i szatana. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
 • Życzenia wielkanocne

  2010-04-03

  Drodzy Sympatycy naszego Sanktuarium!

  Niech Zmartwychwstały Pan opromienia ciemności Waszych serc blaskiem Swojej miłości! 

  Niech w codziennym życiu daje Wam doświadczać tajemnicy Paschy!

  Niech Was przepełnia radością i nadzieją i wskazuje jasną drogę do Domu Swojego Ojca! 

  Błogosławionych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy!

  OO. Bernardyni

Strony: « Poprzednia 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 53 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.