Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Wielka Sobota

  2010-04-03
  Wielka Sobota to ostatni dzień Triduum Paschalnego, w którym zaduma miesza się z uczuciem radości. Zaduma towarzyszy modlitewnemu czuwaniu przy Chrystusie spoczywającym w grobie, ale serca przepełnia już radość, bo przecież Pan Życia i Śmierci spoczywa tam tylko przez chwilę.
 • Wielki Piątek Męki Pańskiej

  2010-04-02
  Od wczesnych godzin rannych w naszej Bazylice trwała dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy, a także spowiedź. Podobnie jak w dniu wczorajszym, do grona spowiedników dołączył dzisiaj Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej J. E. ks. bp Kazimierz Górny, który słuchał spowiedzi przez kilka godzin.
 • Wielki Czwartek

  2010-04-01
  Wielkoczwartkowa Msza Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna w Kościele powszechnym Święte Triduum Paschalne, w czasie którego celebrowane są najważniejsze tajemnice naszej wiary. W kościele OO. Bernardynów w Rzeszowie uroczystej Mszy świętej przewodniczył kustosz tutejszego Sanktuarium o. Rafał Klimas, a towarzyszyli mu ojcowie pracujący w klasztorze oraz goście: ks. kanonik Józef Pałęga oraz o. Azariasz Hess OFM z Rzymu. 
 • Wielki Tydzień w Sanktuarium Pani Rzeszowa

  2010-03-27
  Kończy się okres Wielkiego Postu. Poprzez przystępowanie do Sakramentów Świętych i uczestnictwo w Liturgii Triduum Paschalnego pragniemy się przygotować do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W Wielkim Tygodniu w naszej Bazylice posługa liturgiczna sprawowana będzie według następującego porządku...
 • XIX Wojewódzki Sejmik Rehabilitacyjny

  2010-03-27
  Co roku, w sobotę poprzedzającą Wielki Tydzień,  w Rzeszowie ma miejsce Wojewódzki Sejmik Rehabilitacyjny organizowany przez Rzeszowski Oddział Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji, Caritas Diecezji Rzeszowskiej oraz Fundację Caritas. Celem spotkania jest dyskusja nad różnymi formami pomocy osobom niepełnosprawnym.
 • VI Narodowy Dzień Życia

  2010-03-24
  W przeddzień uroczystości Zwiastowania Pańskiego nasza Bazylika gościła obrońców życia ludzkiego, którzy przybyli, aby za wstawiennictwem Pani Rzeszowa prosić dobrego Boga o ochronę ludzkiego życia w naszej Ojczyźnie. Pielgrzymka odbyła się w ramach VI Narodowego Dnia Życia.
 • Rocznica śmierci ppłk Łukasza Cieplińskiego

  2010-03-01
  Dzisiaj w naszej Bazylice miała miejsce uroczysta Msza święta pod przewodnictwem J. E. ks. bp Kazimierza Górnego odprawiona z okazji uroczystości odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamięci ppłk. Łukasza Cieplińskiego w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Uroczystość odbyła się w 59. rocznicę mordu dokonanego przez reżim komunistyczny na przywódcach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.
 • Spotkanie z egzorcystą

  2010-02-23
  W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu w kościołach został odczytany fragment Ewangelii opisujący kuszenie Jezusa na pustyni. Ten właśnie tekst stał się dla nas zachętą do podjęcia kolejnego tematu w ramach katechez audiowizualnych. Dzisiejsze spotkanie z egzorcystą Diecezji Rzeszowskiej ks. Jackiem Goleniem nosiło tytuł "Pokusa, dręczenie, opętanie". Ksiądz egzorcysta opierając się na nauczaniu Kościoła i swoim doświadczeniu omówił te trzy formy działania złych duchów w życiu ludzkim.
 • Niezwykłe świadectwo nawrócenia

  2010-02-21
  W ramach cyklu katechez audiowizualnych dzisiaj w naszej Bazylice miało miejsce wyjątkowe spotkanie z Leszkiem Dokowiczem, nawróconym dziennikarzem i operatorem filmowym. Leszek podzielił się ze zgromadzonymi historią swojego życia z daleka od Boga, a także nawróceniem, jakie rozpoczęło się w trakcie imprezy "techno", na której nasz gość miał przejść inicjację satanistyczną.
 • Zakończenie miejskiej Drogi Krzyżowej

  2010-02-19
  W pierwszy piątek Wielkiego Postu ulicami Rzeszowa przeszła droga krzyżowa pod przewodnictwem J. E. ks. bpa Kazimierza Górnego. Nabożeństwo rozpoczęło się o 18.00 przy krzyżu upamiętniającym ofiary stalinizmu na placu Śreniawitów obok zamku. Następnie ulicami miasta uczestniczy nabożeństwa przeszli do Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, gdzie na zakończenie sprawowana była Msza święta.
 • Dzień Chorego

  2010-02-11
  W 1992 r. Czcigodny Sługa Boży Jan Paweł II ustanowił w Kościele powszechnym Światowy Dzień Chorego wyznaczając jako datę obchodów dzień 11 lutego. Dzisiaj, po raz osiemnasty główna celebracja liturgiczna w Diecezji Rzeszowskiej była sprawowana w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej.
 • Rekolekcje stanowe dla wdów i wdowców

  2010-02-10
  "Miłość silniejsza niż śmierć". Pod takim hasłem w dniach od 7 do 11  lutego odbyły się w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej pierwsze w Diecezji Rzeszowskiej stanowe rekolekcje dla wdów i wdowców. Prowadził je o. Wiesław Łyko ze zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, krajowy moderator wdów konsekrowanych.
Strony: « Poprzednia 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 53 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.