Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Pielgrzymowanie na rowerach

  2009-08-08
  W miesiącu sierpniu grupy pątników ze wszystkich stron Polski zmierzają do naszego narodowego sanktuarium na Jasnej Górze. Kilka dni temu z Rzeszowa wyruszyła kolejna piesza pielgrzymka do Czarnej Madonny, a w dniu dzisiejszym jubileuszowa, 30. pielgrzymka rowerowa. Grupa liczy 197 uczestników w wieku od 11 do 78 lat, wśród których znaleźli się także kapłani i klerycy.
 • Renowacja okien w Bazylice

  2009-08-04
  Zakończyła się renowacja okien w naszej rzeszowskiej Bazylice. Prace renowacyjno-konserwacyjne były prowadzone w latach 2008-2009. Polegały one na renowacji okien i konserwacji witraży (wypalanie szkieł, a także wymiana ołowiu, kitów i szkieł) oraz na zabezpieczeniu ich poprzez założenie zewnętrznych aluminiowych okien z podwójną zespoloną szybą (termiczną i antywłamaniową).
 • Odpust Porcjunkuli

  2009-08-02
  Dnia 2 sierpnia każdego roku, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Anielskiej Franciszkanie na całym świecie pielgrzymują duchowo do niewielkiej kapliczki położonej około 2 km od centrum Asyżu. Ta niewielka świątynia stała się bowiem kolebką Zakonu Braci Mniejszych założonego przez świętego Franciszka.
 • Zmiany w klasztorze

  2009-07-05
  Przełom czerwca i lipca w naszej zakonnej prowincji przynosi zwykle zmiany personalne dokonywane przez Ojca Prowincjała i Zarząd Prowincji. W tym roku z naszej wspólnoty zostało przeniesionych dwóch współbraci: Ojciec Reginald Małecki -  do klasztoru w Łodzi, natomiast brat Mateusz Miklos będzie pracował w Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej w Piotrkowie Trybunalskim.
 • Zakończenie jubileuszowego roku św. Pawła

  2009-06-27
  Dzień 29 czerwca w naszym kościele to dzień szczególnie uroczysty. Jak każda Bazylika Mniejsza, tak i nasz kościół świętuje dzisiaj uroczystość łączności z czterema rzymskimi Bazylikami Większymi. W uroczystość świętych Piotra i Pawła w kościele powszechnym kończy się też ogłoszony przez Benedykta XVI Jubileuszowy Rok Świętego Pawła Apostoła. 
 • Zakończenie oktawy Bożego Ciała

  2009-06-18
  Przez ostatnie osiem dni w naszej Bazylice dziękowaliśmy Bogu za dar Eucharystii. Codziennie odprawiane były nieszpory o Najświętszym Sakramencie, a po nich odbywała się tradycyjna procesja na zewnątrz kościoła. W ostatnim dniu oktawy do modlących się wiernych dołączył Ordynariusz Diecezji J. E. ks. bp Kazimierz Górny, który sprawował uroczystą Mszę świętą i wygłosił okolicznościowe kazanie.
 • Uroczystość świętego Antoniego

  2009-06-13
  Rzeszowski kościół Bernardynów cieszy się bardzo żywym kultem świętego Antoniego z Padwy. Czciciele tego wielkiego świętego gromadzą się w naszym kościele w każdy wtorek na Mszy świętej o godzinie 9.00, po której odprawiane jest specjalne nabożeństwo ku czci św. Antoniego z odczytaniem próśb i ucałowaniem jego relikwii.
 • Procesja Bożego Ciała

  2009-06-11
  Kościół świętuje dzisiaj uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną też uroczystością Bożego Ciała. W tym dniu na ulice wsi i miast wyruszają procesje, w których niesiony jest Najświętszy Sakrament. W Rzeszowie centralne uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9.00 Eucharystią sprawowaną przy kościele farnym. Po Mszy świętej wyruszyła tradycyjna procesja po mieście.
 • Pierwsza komunia święta

  2009-06-07
  Nasza rzeszowska Bazylika gościła dzisiaj szczególnie miłych gości. W czasie Mszy świętej o godzinie 10.30 dziewięcioro dzieci klas drugich ze Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Rzeszowie, a w samo południe czterdzieści sześciowo dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza po raz pierwszy w życiu przyjęło Komunię świętą.
 • Prymicje u Matki Bożej

  2009-06-02
  W sobotę, 30 maja dwunastu diakonów Diecezji Rzeszowskiej przyjęło w katedrze święcenia kapłańskie. W niedzielę neoprezbiterzy sprawowali swoje pierwsze Msze święte w rodzinnych parafiach, a dzisiaj gościli u Matki Bożej Rzeszowskiej. W naszym Sanktuarium sprawowali oni uroczystą Mszę świętą prymicyjną.
 • Przyjęcie nowych ministrantów

  2009-05-31
  Przy naszej Bazylice istnieje Liturgiczna Służba Ołtarza. Obejmuje ona ministrantów i lektorów, którzy poprzez posługę przy ołtarzu, a także czytanie Słowa Bożego w czasie Eucharystii służą Chrystusowi i pomagają kapłanom w sprawowaniu świętych obrzędów.
 • Przetarg

  2009-05-28
  W dniu 27 maja 2009 r. upłynął termin na składanie ofert w ramach postępowania przetargowego przeprowadzonego zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego (niepodlegającego przepisom ustawy Prawo Zamówień Publicznych) na wyłonienie Generalnego Wykonawcy dla zadania pn. „Zabytkowy konwent OO. Bernardynów w Rzeszowie z ogrodami i centrum religijno-kulturowym”
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.