Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Msza na zakończenie Drogi Krzyżowej

  2009-02-27
  W pierwszy piątek tegorocznego Wielkiego Postu ulicami miasta Rzeszowa przeszła Droga Krzyżowa, w której wzięli udział mieszkańcy naszego miasta na czele z J. E. ks. bp Edwardem Białogłowskim. Nabożeństwo rozpoczęło się o g. 18.00 na Placu Śreniawitów.
 • Nabożeństwa pasyjne w rzeszowskiej Bazylice

  2009-02-25
  W Środę Popielcową w całym Kościele rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, który ma nas przygotować na świętowanie Paschy Chrystusa. Ojciec Święty Benedykt XVI w orędziu skierowanym do nas na ten święty czas pisze: "Liturgia zachęca nas do trzech praktyk pokutnych, bardzo bliskich biblijnej i chrześcijańskiej tradycji – modlitwy, jałmużny i postu – abyśmy jak najlepiej mogli przygotować się do obchodów Świąt Wielkanocy i doświadczyć mocy Boga [...]".
 • Pielgrzymka chorych do Matki Bożej Rzeszowskiej

  2009-02-11
  Od 1993 roku w całym Kościele katolickim, w dniu 11 lutego, czyli w rocznicę objawień Matki Bożej w Lourdes obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. W tym roku, po raz siedemnasty pochylaliśmy się nad tajemnicą cierpienia i zanosiliśmy nasze modlitwy w intencji osób chorych, a także tych, którzy się nimi zajmują.
 • To już trzy lata...

  2009-02-04
  Dzisiaj mija trzecia rocznica śmierci o. Cherubina Pająka OFM (1938-2006), który na trwałe zapisał się w sercach i umysłach bardzo wielu mieszkańców Rzeszowa. Polecając go Bogu w modlitwie przypomnijmy kilka faktów z jego życia.
 • Pożegnanie z szopką

  2009-02-03
  Wczoraj, zgodnie ze starą polską tradycją zakończyliśmy świętowanie Bożego Narodzenia. Na długie miesiące przestajemy śpiewać kolędy, w domach i kościołach rozbieramy choinki i świąteczne dekoracje. W naszej rzeszowskiej bazylice żegnamy się dzisiaj z szopką, która przez kilka tygodni gromadziła wiernych, wśród których najwięcej było dzieci.
 • Dzień Życia Konsekrowanego

  2009-02-02
  Dnia 2 lutego Kościół obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego. W czterdziestym dniu po Narodzeniu Jezusa, Maryja z Józefem udali się do Świątyni, aby tam ofiarować Dzieciątko Bogu Ojcu. To właśnie tam prorok Symeon ogłosił, że Jezus jest Światłem Świata i Zbawieniem narodów.
 • Odpust jubileuszowy

  2009-01-25
  W Kościele katolickim na całym świecie obchodzimy obecnie jubileuszowy Rok św. Pawła Apostoła. Ojciec Święty Benedykt XVI wyznaczył go na czas od 28 czerwca 2008 roku do 29 czerwca bieżącego roku, przypominając wszystkim chrześcijanom o mijającej rocznicy 2000 lat od chwili narodzin Apostoła Narodów. Z tej okazji w naszej diecezji zostały wyznaczone kościoły jubileuszowe, w których można zyskać odpust zupełny. W Rzeszowie, oprócz katedry, kościołem jubileuszowym jest Bazylika OO. Bernardynów.
 • Kolęda zakończona

  2009-01-17
  Już tradycyjnie Ojcowie pracujący w Sanktuarium odwiedzali w styczniu naszych parafian. W tym roku kolęda rozpoczęła się tuż po uroczystości Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) i trwała 10 dni. Pragniemy w tym miejscu podziękować wszystkim Drogim Parafianom za to, że przyjmowali nas w swoich domach. Dziękujemy za wszelką życzliwość, a także za otwartość i dzielenie się z nami swoimi problemami. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim za wszelkie wyświadczone w tym czasie dobro, a Jego błogosławieństwo towarzyszy wszystkim na każdy dzień nowego roku.
 • Nowa strona Sanktuarium

  2009-01-15
  Serdecznie witamy wszystkich na nowej stronie naszego Sanktuarium. Intensywne prace nad nowym serwisem trwały od kilku tygodni, aż w końcu dzisiaj publikujemy stronę w Internecie. Mamy nadzieję, że dostarczy ona wszystkich potrzebnych informacji na temat naszego Sanktuarium, isniejącej przy nim parafii pw. Wniebowzięcia N.M.P., a także licznych wspólnot gromadzących się tu na modlitwie i działających na różnych płaszczyznach życia sanktuarium i parafii.
Strony: « Poprzednia 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.