Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Msza św. Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej

  2019-02-08
  W piątek, 8 lutego została odprawiona Msza św. dla Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej. Przewodniczył jej opiekun Wspólnoty o. Kajetan Kowalski. Podczas Eucharystii wygłosił homilię. Odniósł się do głównego tematu przeczytanego fragmentu Ewangelii wg św. Marka, czyli do opisu okoliczności, w jakich został zabity św. Jan Chrzciciel. Wskazał On Chrystusa nie tylko fizycznie nad brzegiem Jordanu podczas Jego chrztu, ale przede wszystkim swoim życiem, które zakończyło się męczeńską śmiercią. 
 • Święto Ofiarowania Pańskiego

  2019-02-02
  2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Wspominamy to wydarzenie, gdy Jezus jako niemowlę został przedstawiony w Świątyni Jerozolimskiej. Zgodnie z panującym prawem odbyło się to 40 dni po Jego narodzeniu. Przypomniał o tym o. Zdzisław Makowiecki, który głosił kazania. W momencie ofiarowania Dzieciątka Jezus Bogu starzec Symeon dał świadectwo swojego wytrwałego oczekiwania na przybycie Syna Bożego do Świątyni. Jednocześnie pod natchnieniem Ducha Św. ogłosił, że Niemowlę przyniesione przez Maryję i Józefa jest Zbawicielem wyczekiwanym przez wszystkich ludzi.
 • VI Rzeszowski Festiwal Kolęd i Pastorałek

  2019-01-27
  26 stycznia 2019 r. odbył się VI Rzeszowski Festiwal Kolęd i Pastorałek. Przesłuchania zespołów miały miejsce m.in. w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym. Organizatorem festiwalu jest Studium Muzyki Liturgicznej w Rzeszowie.
  Zespoły, które zgłosiły się do konkursu zostały podzielone według czterech kategorii: chóry dorosłe, chóry seniorskie, chóry dziecięce oraz orkiestry i zespoły.
 • Zmiana godziny sprawowania Mszy św.

  2018-12-25

  Od 1 stycznia 2019 r. Msze św. wieczorne w dni powszednie odprawiane będą o godz. 18.00, pół godziny wcześniej niż do tej pory.

  Msze św. niedzielne odprawiane będą jak do tej pory o godz. 18.30.

 • Uroczystość Narodzenia Pańskiego A.D. 2018

  2018-12-24
  Św. Bernard w swojej medytacji nad przyjściem Syna Bożego na świat stwierdził, że w Betlejem ukazał się On w ciele i słabości, ale kiedyś przyjdzie w chwale i majestacie. W obecnym czasie natomiast przychodzi do nas w duchu i mocy.
   
  Składamy wszystkim serdeczne życzenia, aby Święta Bożego Narodzenia przypomniały nam tę prawdę o Jezusie obecnym wśród nas i aby każdy dzień Nowego Roku Pańskiego 2019 był doświadczeniem takiego właśnie przychodzenia Zbawiciela: w duchu i mocy.
 • Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

  2018-12-08
  8 grudnia obchodziliśmy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Przygotowaliśmy się do niej, odprawiając nowennę po wieczornej Mszy św. Uroczystość ta ma dla nas szczególne znaczenie, gdyż Maryja Niepokalana jest patronką Zakonu Braci Mniejszych oraz Prowincji oo. Bernardynów.
 • Koncert z okazji 40-lecia pontyfikatu św. Jana Pawła II

  2018-10-21
  W niedzielę 21 października 2018 r. wieczorem odbył się w naszej bazylice koncert Chóru i Orkiestry Kameralnej "Nicolaus". Wydarzenie było wyrazem szacunku wobec św. Jana Pawła II, jego osobowości i jego mądrości. Został zorganizowany przez Wojewodę Podkarpackiego Ewę Leniart oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla. 
 • Sympozjum z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

  2018-10-16
  14 października 2018 r. odbyło się w Centrum Religijno-Kulturowym przy klasztorze oo. Bernardynów w Rzeszowie sympozjum nt. „Odrodzenie Polski w 1918 r. wyzwaniem dla Narodu Polskiego XXI wieku”. Zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Ruch Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie”, Koło im. św. Jana z Dukli w Rzeszowie. Sympozjum poprzedziła Msza św. w Bazylice Wniebowzięcia NMP odprawiona przez bp Edwarda Białogłowskiego.
 • Msza św. Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej

  2018-10-12
  W drugi piątek października siostry i bracia z Żywej Drogi Krzyżowej zgromadzili się na Eucharystii. Odprawił ją opiekun Wspólnoty o. Kajetan Kowalski i wygłosił kazanie. Nawiązał do przypadającej niebawem 40 rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. 
 • Uroczystość św. Franciszka z Asyżu

  2018-10-04
  4 października obchodzimy Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego Zakonu. Przygotowaniem do niej było triduum, podczas którego głoszone były kazania o Biedaczynie. Zgodnie w tradycją w przeddzień uroczystości po wieczornej Mszy św. odprawione zostało nabożeństwo Transitus czyli wspomnienie błogosławionej śmierci św. Franciszka z Asyżu, zmarł on bowiem 3 października 1226 r.
 • Zaproszenie do Kina Zorza

  2018-09-28
  W imieniu Kina Zorza chciałabym serdecznie zaprosić na film "Uwolnij mnie", który zagramy 4 października o godz. 19 (bilety w cenie 15 zł).
  Jest to dokument pokazujący spotkania słynnego, włoskiego egzorcysty ojca Cataldo Migliazzo z opętanymi. Poniżej przesyłam informacje o filmie.
 • Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej

  2018-09-15
  Św. Jan Paweł II, gdy przybył do Kalwarii Zebrzydowskiej w czerwcu 1979 r., określił tę wielką sprawę, jaka dokonała się na Golgocie jako „tajemnicę zjednoczenia Matki z Synem i Syna z Matką”.
Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 56 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.