Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
XIII niedziela zwykła
1. Trwa czas wakacji i urlopów, wszystkim życzymy dobrego wypoczynku i prosimy, abyście nie zapominali o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Prosimy też, abyście zarówno w naszej świątyni, jak również tam gdzie będziecie wstępować na Mszę św. czy na zwiedzanie  sakralnych zabytków, przywdziewali odpowiedni strój ( spodnie co najmniej do kolan i okryte ramiona ), oraz uszanowali ciszę i świętość miejsca. Jest to nie tylko wymóg kultury, ale także naszej wiary.
 
2. W każdy piątek wakacji, w naszych Ogrodach Bernardyńskich będzie miało miejsce wakacyjne kino plenerowe, zorganizowane z racji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Wyświetlane będą filmy o tematyce historycznej i patriotycznej. Seanse rozpoczynać się będą o godz. 21. W najbliższy piątek – 6 lipca, wyświetlony zostanie „ Pan Tadeusz” w reżyserii A. Wajdy. W razie deszczu czy niepewnej pogody, seanse odbywać się będą na parkingu pod Ogrodami, jak to miało miejsce w miniony piątek. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.
 
3. Przez wszystkie Niedziele lipca, mają miejsce zapisy do Grupy św. Jana z Dukli, na 41. Rzeszowską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Odbywają się one w naszym Centrum w godzinach od 16 do 18.30. O. Rafał, przewodnik grupy, serdecznie zaprasza do licznego udziału w pielgrzymce.
 
4. W dniu 8 lipca przypada doroczny odpust ku czci św. Jana z Dukli. Od 1945 roku trumienka z relikwiami przebywała w naszym kościele, skąd w 1974 przewieziona została do rodzinnego miasta świętego. Zachęcamy do nawiedzenia Dukli i modlitwy za przyczyną naszego świętego współbrata, bernardyna.
 
5. W  tym tygodniu przypadają dni wewnętrznej odnowy religijnej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, w którą odwiedzimy chorych naszej parafii.
 
6. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy:
- jutro święto św. Tomasza, Apostoła
- w piątek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
 
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i wartościowych książek. W naszym sklepiku można też zakupić książki o tematyce niepodległościowej. Zapraszamy również do naszej kawiarenki na dobrą kawę i słodkości, oraz ziołolecznicze specyfiki.
 
8. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do Pana śp. Bronisława Łakoma zam. przy ul. Kochanowskiego 31.
Autor:Klasztor / 2018-07-01
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.