Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
XIX niedziela zwykła
1. W środę 15 sierpnia przypada w naszej Bazylice Odpust Wniebowzięcia NMP, w tym dniu mija 505 rocznica objawienia się tutaj pobożnemu Jakubowi Ado, Matki Bożej. Porządek Mszy Świętych  jak w każdą Niedzielę. Na Mszy Świętej o godz. 12.00 modlić się będziemy za Fundatorów i Dobrodziejów kościoła i klasztoru.
O godz. 18.30 uroczystej Mszy Świętej przewodniczyć będzie J. E. ks. Bp. Edward Białogłowski wraz z kapłanami naszego dekanatu. Przypominamy, że jest to święto nakazane i obowiązuje nas w tym dniu uczestnictwo we Mszy Świętej.
2. Jutro po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo fatimskie, na które serdecznie zapraszamy. 
3. W najbliższy piątek - 17 sierpnia w ramach wakacyjnego kina plenerowego w naszych Ogrodach wyświetlony zostanie film pt.: "300 mil do nieba" w reż. Macieja Dejczera, film zrekonstruowany cyfrowo. W 1985 roku bracia Zielińscy, piętnastoletni Adam i dwunastoletni Krzysztof, ukryci pod podwoziem ciężarówki przedostali się do Szwecji. Polskie władze za wszelką cenę starały się sprowadzić chłopców do kraju. Film obsypany nagrodami.
4. Przy ołtarzu Św. Franciszka wystawiony jest kosz na artykuły szkolne dla dzieci i młodzieży z rodzin objętych pomocą Caritas. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o codziennej modlitwie  w Waszej intencji.
5. W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przypada:
14 VIII: wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika;
16 VIII: wspomnienie Św. Beatrycze Silvy, dziewicy;
17 VIII: wspomnienie Św. Jacka, prezbitera;
6. W dniach 1-2 września br. odbędzie się doroczna pielgrzymka rolników na Jasną Górę połączona z Ogólnopolskim Świętem Dziękczynienia Bogu za Plony. Uroczysta Suma z błogosławieństwem wieńców pod przewodnictwem ks. abpa Marka Jędraszewskiego w niedzielę, 2 września br. o godz. 11.00.
7. We wrześniu rozpocznie się kolejny cykl przygotowań osób dorosłych do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej. Bliższych informacji udzielają: ks. Wiesław Rafacz i ks. Tomasz Bać. Informacje są też dostępne na stronie: www.katechumenat.rzeszow.pl.
8. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny lub inne uroczystości rodzinne składamy nasze franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga, opieki NMP Pani Miasta Rzeszowa oraz ciepła i życzliwości od ludzi na każdy dzień Waszego życia. 
9. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do Pana: śp. Emilia Barczak, zam. przy ul. Sienkiewicza 3. Zmarłą Parafiankę polećmy w ufnej modlitwie Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie!

Autor:Klasztor / 2018-08-12
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.