Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
XVI niedziela zwykła
1.Dzisiaj jeszcze trwają zapisy do Grupy św. Jana z Dukli, na 41. Rzeszowską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Odbywają się one w naszym Centrum w godzinach od 16 do 18.30. Natomiast w przyszłą Niedzielę, będzie miało miejsce spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16, Mszą św. w Oratorium.   Tegoroczna pielgrzymka jest czasem dziękczynienia za odzyskaną 100 lat temu niepodległość, a zarazem jest czasem modlitwy o pomyślność  naszej Ojczyzny. Możesz i ty dołączyć do pątników, którzy wyruszą na jasnogórski szlak. Jeszcze dziś lub w przyszłą Niedzielę po godzinie 16, możesz zapisać się, aby pójść z nami. Zapraszamy.  

2.W dniach 22 – 29 lipca 2018 obchodzimy 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Jego inicjatorem jest MIVA Polska pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Z tej okazji organizowana jest Akcja św. Krzysztofa – „1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy”. Zebrane środki będą przeznaczone dla misjonarzy na zakup potrzebnych pojazdów. W przyszłą Niedzielę, na zakończenie Tygodnia św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. na parkingu pod Ogrodami, dokonamy poświęcenia pojazdów i błogosławieństwa kierowców.

3.Sanktuarium w Cmolasie zaprasza w dniach od 2 do 6 sierpnia na uroczystości odpustowe Przemienienia Pańskiego. Centralna uroczystość odpustowa będzie miała miejsce w Niedzielę, 5 sierpnia o godz. 11.

4.W najbliższy piątek w ramach wakacyjnego kina plenerowego, zorganizowanego z racji 100 rocznicy odzyskania niepodległości, o godz. 21 na naszych Ogrodach zostanie wyświetlony film pt. "Niech cię odleci mara" . Film został wyreżyserowany przez Andrzeja Barańskiego w 1981 roku.  Jest to film o kresie stalinizmu w Polsce, który barwnie i ciekawie oddaje nastrój i problemy tamtych czasów. Serdecznie zapraszamy.

5.  W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy:        
- jutro wspomnienie św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy         
- we wtorek wspomnienie św. Kingi, dziewicy         
- w środę święto św. Jakuba, Apostoła i dzień św. Krzysztofa – patrona podróżujących                    
- w czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania wiedzy religijnej. 
Zapraszamy do naszego sklepiku i kawiarenki, oraz prosimy, abyście podczas urlopów nie zapominali o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy świętej.
Autor:Klasztor / 2018-07-22
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.