Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
XVII niedziela zwykła
1. Dzisiaj na zakończenie 19. Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa po każdej Mszy św., na parkingu pod Ogrodami święcimy pojazdy 
i błogosławimy kierowców, aby bezpiecznie poruszali się po drogach 
i szczęśliwie docierali do celu podróży. Przy tej okazji zbieramy wolne datki na cel: Akcja św. Krzysztofa – „1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy”. Zebrane środki będą przeznaczone dla misjonarzy na zakup potrzebnych pojazdów. Serdecznie dziękujemy za wsparcie tej pomocnej misjom kwesty.
2. Dzisiaj o godz. 16 w naszym Bernardyńskim Centrum odbędzie się spotkanie organizacyjne przed 41. Pieszą Rzeszowską Pielgrzymką na Jasną Górę, która w dniu 4 sierpnia wyruszy w trasę, by 13 sierpnia wejść do Częstochowy. Dzisiejsze spotkanie rozpocznie się Mszą św. w Oratorium. Po Mszy św. będzie jeszcze można zapisać się na pielgrzymkę. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich, do pożegnania pielgrzymów podczas Mszy św. na Placu Farnym 4 sierpnia o godzinie 6.30. Tych, którzy nie wyruszą na pielgrzymkę zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pielgrzymom poprzez fale Katolickiego Radia VIA, które codziennie będzie relacjonowało przebieg pielgrzymki o godz.: 7.30, 12.30, 15.30 i 20.00.
3. W środę rozpoczynamy sierpień - miesiąc wielkich wydarzeń patriotycznych w historii naszego narodu. Pamiętajmy w tym miesiącu o gorącej modlitwie za Polskę, aby ucichli wichrzyciele, a wszyscy z troską pochylili się nad Ojczyzną, która jest wielkim darem i wielkim zbiorowym obowiązkiem. Jest to również miesiąc abstynencji od alkoholu.
4. W czwartek – 2 sierpnia przypada święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli. 
W naszej Bazylice porządek Mszy św. świąteczny to znaczy będą one sprawowane o godz. 6, 7.30, 8, 9, 10.30 i po południu o 16.30 i 18.30.
5. W tym tygodniu przypadają, dni wewnętrznej odnowy religijnej: I czwartek, I piątek i   I sobota miesiąca, w którą odwiedzimy chorych naszej parafii.
6. W najbliższy piątek w ramach wakacyjnego kina plenerowego, zostanie wyświetlony film pt. "Prognoza pogody", w reż. Antoniego Krauzego. Film o pragnieniu wolności;  powstał na przełomie lat 1981/82 i niespodziewanie stał się metaforą atmosfery narodzin Solidarności. Dzieło Antoniego Krauzego ("Smoleńsk") nagrodzono na festiwalu w San Remo.  Serdecznie zapraszamy. 
7. Przy ołtarzu św. Franciszka wystawiony jest kosz na artykuły szkolne dla dzieci i młodzieży z rodzin objętych pomocą Caritas. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o codziennej modlitwie w waszej intencji. 8. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy: - we wtorek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana, założyciela Jezuitów - w środę św. Alfonsa Liguoriego, bpa i dra K-ła, założyciela Redemptorystów - w sobotę wspomnienie św. Jana Viaeya, kapłana, patrona proboszczów.
Autor:Klasztor / 2018-07-31
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.