Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
XX niedziela zwykła
1. Od najbliższego poniedziałku do soboty włącznie, liturgię Mszy świętej adorację oraz spowiedź święta przenosimy do Oratorium, w związku z kontynuowaniem prac renowacyjnych w Bazylice.

2. W najbliższy piątek - 24 sierpnia w ramach wakacyjnego kina plenerowego w naszych Ogrodach wyświetlony zostanie film pt.: „80 milionów” w reżyserii Waldemara Krzystka. Film „80 milionów" pokazuje młodemu pokoleniu solidarnościowy zryw w konwencji kina akcji.  W filmie Waldemara Krzystka, wchodzącym w piątek na ekrany, przeszłość ukazana jest bez martyrologii. Reżyser pokazuje, że w związku byli faceci mający dość tupetu, by zgarnąć SB sprzed nosa tytułowe miliony. I zrobili to w stylu, którego nie powstydziliby się bohaterowie hollywoodzkich produkcji. „80 milionów" to znakomity przykład kina popularnego, łączącego fakty historyczne z czystą rozrywką.

3. Zapraszamy na Diecezjalne Dni Młodych w dniach 30 sierpnia do 1 września 2018 r. przy katedrze i w Parku Papieskim w Rzeszowie. Szczegóły na stronie www.zbuta.rzeszow.pl

4. W dniach 1-2 września br. odbędzie się doroczna pielgrzymka rolników na Jasną Górę połączona z Ogólnopolskim Świętem Dziękczynienia Bogu za Plony. Uroczysta suma z błogosławieństwem wieńców pod przewodnictwem ks. abpa Marka Jędraszewskiego w niedzielę, 2 września br. o godz. 11.00. 

5. We wrześniu rozpocznie się kolejny cykl przygotowań osób dorosłych do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej. Bliższych informacji udzielają: ks. Wiesław Rafacz i ks. Tomasz Bać. Informacje są też dostępne na stronie: www.katechumenat.rzeszow.pl.

6. Przy ołtarzu św. Franciszka wystawiony jest kosz na artykuły szkolne dla dzieci i młodzieży z rodzin objętych pomocą "Caritas". Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o codziennej modlitwie w Waszej intencji.
7. W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przypada:
20 VIII: wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
21 VIII: wspomnienie św. Piusa  X, papieża;
22 VIII: wspomnienie NMP, Królowej;
24 VIII: święto św. Bartłomieja, apostoła;
25 VIII: wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona FZŚ. 

8. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny lub inne uroczystości rodzinne składamy nasze franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga, opieki NMP Pani Miasta Rzeszowa oraz ciepła i życzliwości od ludzi na każdy dzień Waszego życia.  

9. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do Pana: śp. Leokadia Kunisz, zam. przy ul. Asnyka 1. Zmarłą parafiankę polećmy w ufnej modlitwie Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie!
Autor:Klasztor / 2018-08-19
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.