Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
XXI niedziela zwykła
1.Od najbliższego poniedziałku do soboty włącznie, liturgię Mszy świętej adorację oraz spowiedź święta przenosimy do Oratorium, w związku z kontynuowaniem prac renowacyjnych w Bazylice.
 
2. W czwartek i piątek – 30 i 31 sierpnia w godz. od 16 do 18.30, Parafialny Zespół Caritas wydawać będzie żywność oraz przybory szkolne dla dzieci i młodzieży z rodzin objętych naszą pomocą. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o codziennej modlitwie w ich intencji.
 
3. W najbliższy piątek – 31 sierpnia w ramach wakacyjnego kina plenerowego w naszych Ogrodach wyświetlony zostanie film pt.:  "Młody las" wyreżyserowany w 1934 roku przez Józefa Lejtesa. Najlepszy polski przedwojenny reżyser opowiada o strajku szkolnym  w zaborze rosyjskim w roku 1905. Najlepsi aktorzy grają uczniów jednego z warszawskich gimnazjów. Historia sprawnie opowiedziana, co  docenili jurorzy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie w 1935 roku.
 
4. Zapraszamy na Diecezjalne Dni Młodych w dniach 30 sierpnia do 1 września 2018 r. przy katedrze i w Parku Papieskim w Rzeszowie. Szczegóły na stronie diecezjalnego duszpasterstwa młodzieży. 
 
5. 1 września odbędzie się II Ogólnopolska Pielgrzymka Duchowej Adopcji na Jasną Górę. 
 
6. W dniu 2 września odbędzie się doroczna pielgrzymka rolników na Jasną Górę połączona z Ogólnopolskim Świętem Dziękczynienia Bogu za Plony. Uroczysta suma na Jasnogórskich Błoniach pod przewodnictwem ks. abpa Marka Jędraszewskiego, podczas której zostaną poświęcone dożynkowe wieńce, będzie miała miejsce w Niedzielę, 2 września o godz. 11.00. 
 
7. W I sobotę miesiąca 1 września po Mszy św. o godz. 9, Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu odwiedzimy chorych naszej parafii z racji I piątku.
 
8. Dzisiaj 26 sierpnia przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Królowej naszego narodu powierzajmy pokój w naszej ojczyźnie, pamiętając również o ofiarach II Wojny Światowej.
 
 9. Dobiegają końca wakacje i przed nami nowy rok szkolny. Zapraszamy i zachęcamy uczniów, nauczycieli i rodziców, aby Rozpoczęli go pod opieką naszej Rzeszowskiej Pani. Zrobimy to jak w poprzednich latach już w ramach wrześniowego odpustu. Msza św. na rozpoczęcie dla Szkół Podstawowych będzie miała miejsce w Bazylice w poniedziałek 10 września o godz. 12, natomiast dla Szkół Średnich we wtorek 11 września o godz. 12 również w Bazylice. 
 
10. W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przypada:
27 sierpnia wspomnienie św. Moniki
28 sierpnia wspomnienie św. Augustyna, bpa i dra Kościoła
29 sierpnia wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
 
11. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do Pana: śp. Władysława Jasińska, zam. przy ul. H. Sienkiewicza. Zmarłą parafiankę i naszych bliskich zmarłych polećmy w ufnej modlitwie Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!
Autor:Klasztor / 2018-08-27
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.