Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
XXI Sejmik Rehabilitacyjny Wójewództwa Podkarpackiego
Tradycyjnie, w sobotę przed Niedzielą Palmową z okazji rozpoczęcia XXI Sejmiku Rehabilitacyjnego Województwa Podkarpackiego, w naszej Bazylice o godzinie 8.00 została odprawiona uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. biskupa ordynariusza Kazimierza Górnego. Eucharystia była również okazją do złożenia podziękowań Panu Bogu za powstanie Regionalnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży im. Bł. Jana Pawła II w Rzeszowie, oraz powierzenia Matce Najświętszej podopiecznych placówki. W Mszy świętej uczestniczyli między innymi ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, ks. prof. Jacenty Mastej, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie i ks. prałat Jan Cebulak.
Oprócz organizatorów spotkania (Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji Oddział w Rzeszowie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej, Fundacji Caritas na Rzecz Budowy Regionalnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży) na czele z prof. dr. hab. Andrzejem Kwolkiem, przybyli również przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, wyższych uczelni, parlamentarzyści, oraz osoby niepełnosprawne.
W homilii ks. biskup mówił przede wszystkim o miłości, którą należy odkryć w swoim życiu i kierować się nią na co dzień poprzez okazywanie dobroci, życzliwości, uczynki miłosierdzia. Zachęcał, aby pamiętać zwłaszcza o osobach potrzebujących pomocy, niepełnosprawnych. Przypominając dzieje Podkarpackiego Sejmiku Rehabilitacyjnego, wskazał na osobę prof. dra hab. Andrzeja Kwolka, znakomitego specjalisty mającego ogromne zasługi w dziedzinie rehabilitacji.
Na zakończenie Eucharystii, ks. Stanisław Słowik podkreślił, że wspomniany ośrodek jest wynikiem obrad Sejmiku Rehabilitacyjnego, trudu włożonego przez wielu ludzi wielkiego serca, ale także modlitwy.
Po obradach sejmiku, przy Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie oficjalnie otwarto Regionalny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży. Uroczystego poświęcenia ośrodka oraz istniejącej przy nim nowej kaplicy pw. Bł. Jana Pawła II dokonał ks. biskup ordynariusz.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.